Jan Kačer konečně poznal důvod svého kolapsu. Diagnóza ho překvapila a nepotěšila

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jan kacer
Zdroj: Profimedia

Herec Jan Kačer skončil v nemocnici poté, co zkolaboval. Herci je již 85 let, ale donedávna se těšil dobrému zdraví. Výsledná lékařská zpráva ho tak nepotěšila.


Ve zprávě stojí, že má cirhózu jater. Je to sice nemoc, kterou trpí zejména lidé, kteří mají kladný vztah k alkoholu a nezdravě se stravují, ale bohužel napadne také lidi, kteří jsou pravým opakem. To je případ českého herce, kterému se diagnóza vůbec nelíbí, jak informuje web zeny.iprima.cz.

Herec žije střídmě a alkoholu neholduje

Letos Janu Kačerovi zemřela manželka Nina Divíšková, které bylo 84 let. Od té doby se na něj lepí zdravotní komplikace. Herec se ohradil vůči tomu, že by snad nedbal zdravého životního stylu. Alkohol nepije a jeho strava je vyvážená.

Manželství s Ninou trvalo dlouhých 50 let a není tedy divu, že se ještě dnes z její smrti nevzpamatoval. Samozřejmě pokračuje v práci, ale jeho zdraví mu už tolik nedovolí. Má se obávat toho, že skončí jako jeho žena? Ta dlouhou dobu bojovala s Alzheimerovou chorobou a stav se jí zhoršoval s věkem.

Kromě toho, že byla Kačerovi diagnostikována cirhóza jater, bojuje také s dalšími zdravotními komplikacemi. Každodenní život se kvůli nim stává těžší a těžší. V jeho věku pak mohou být velkým problémem například otékající nohy, kvůli kterým pak nemůže chodit.

Jedna zdravotní komplikace za druhou

Před měsícem skončil v nemocnici, kde byl následně operován. Srdeční chlopeň se sice podařilo „spravit“, ale herec má stále problém. To přiznal po příchodu z nemocnice: „Dopadlo to dobře, ale jsem chatrný.“

Jeho rodina se o něj samozřejmě stará, co nejvíc může. Musí dodržovat speciální dietu, která nebude jeho játra zatěžovat. Herci to ale problém dělat nebude, chce svému zdraví co nejvíce ulevit. Teď se pustil do dokončení knihy.

Jmenuje se Zadními vrátky a najdete v ní spoustu vzpomínek. Aktuálně dokončuje kapitolu o letošním létu, kdy mu jeho milovaná Nina zemřela. Povídání to asi nebude veselé, zároveň se ale dozvíte více o jeho životě, který je velmi zajímavý.

Zdroj: zeny.iprima.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články