Jan Kačer dorazil na pohřeb Josefa Somra na vozíku. Věk se na něm zdravotně podepsal

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan kacer
Zdroj: Profimedia

Na posledním rozloučení s velikánem Josefem Somrem se objevila řada slavných osobností. Jednou z nich byl i herec a režisér Jan Kačer. Ten dorazil, ačkoli se pohybově už nějaký ten čas spoléhá na invalidní vozík. Se svým kolegou se rozloučil a médiím prozradil, jak je na tom zdravotně.


Ačkoli Somr trávil poslední roky svého života spíše v ústraní, přátel měl dost. Na pohřbu se objevila většina z nich, i když pro některé to bylo složitější než pro ostatní. Jan Kačer se sám necítí příliš dobře a ukázal se na veřejnosti na invalidním vozíku.

Ve svých 86 letech se potýká herec a režisér s několika zdravotními problémy. Tentokrát vůbec poprvé promluvil o tom, proč skončil na invalidním vozíku. Pro Život v Česku se svěřil se svými komplikacemi a prozradil, jak se mu v současné době celkově vede.

Věk se na něm podepsal

Na dotazy, co se mu stalo a proč musí k pohybu využívat invalidní vozík, Kačer redaktorovi webu Život v Česku odpověděl: „Víte, pane kolego, je mi osmdesát šest let a bolí mě nohy. A to se pozvolna a s časem zhoršuje, takže vozíček mi usnadňuje život.“

Dodal, že vozík využívá zvláště na místech, kde se má dlouho stát, nebo kde je potřeba se přesouvat spolu s davem. Jinak prý zvládne chodit i po svých, tak dlouhou akci by ale nejspíš neustál.

Také se nechtěl stresovat svým vlastním zdravím, chtěl věnovat maximum energie tomu, aby se poctivě rozloučil se svým kolegou, který si jeho přítomnost na pohřbu prý rozhodně zasloužil. „Ale jinak to není po zdravotní stránce nějak katastrofální,“ dodal s úsměvem Kačer.

Bojoval s cirhózou jater

Ačkoli dnes herec tvrdí, že ho kromě bolavých nohou nic netrápí, je jasné, že na sebe musí ve svém věku dávat velký pozor. Zvláště poté, co loni skončil v nemocnici kvůli cirhóze. Ačkoli se tato nemoc obvykle spojuje s pitím alkoholu, u Kačera je tomu jinak.

„Já nepiju,“ ujistil loni Blesk poté, co mu byla nemoc diagnostikována. Jeho slova pak potvrdili i lékaři. „Přestože si při potížích s játry mnozí vybaví jako hlavní příčinu alkohol, jak již název nemoci napovídá, v tomto případě nemocní k jeho častým konzumentům nepatří,“ řekla serveru primářka Oblastní nemocnice Kolín.

„Nejobvyklejším projevem je únava nebo tlak v pravém podžebří. Až u poloviny pacientů se ale neprojevuje nijak, což je tím více nebezpečné,“ dodala. Kačer si teď své zdraví pečlivě hlídá.

Myslí pozitivně, což je důležité, a zdá se, že ho v současné době asi opravdu zdravotně nic výjimečně netrápí.

Zdroj: Život v Česku, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články