Jan Čenský sní o skoku padákem. Jeho rodina mu to ale zakázala

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jan censky
Zdroj: Nextfoto

Herec Jan Čenský už sice oslavil šedesátku, ale nic mu nebrání v tom, aby si užíval život a adrenalinové sporty. Jeho kondička občas překvapí i jeho o dost mladší kolegy.


Milovník adrenalinu a sportů, které nejsou moc bezpečné, si chce splnit svůj sen, ale jeho rodina je jasně proti. Přitom herec pravidelně nejen běhá, ale také jezdí na kole nebo vezme do ruky sekačku, se kterou jezdí kolem domu. Své síly měří například i se synem Matyášem.

Čenský klidně uběhne půlmaraton

„Jsem rád, že mě syn občas vezme do hor, kde lezeme, a on k tomu ještě fotí. Tahle tradice vznikla, když byl ještě malý a já ho vzal na skálu. Teď se role vyměnily, o to víc mě těší, že chce se mnou lézt,“ řekl herec pro Blesk.

Nebojí se stoupnout si na závodní čáru a uběhnout půlmaraton nebo si zajet na výlet na horském kole. V zimě si zase obuje boty a zajezdí si na snowboardu. I tak má ale dvě přání, která by si chtěl splnit. Rodina mu to však zakazuje.

Jaký sen by si chtěl splnit?

„Chtěl bych sám skočit padákem a proletět se na rogalu. Ale mám vůči rodině ještě povinnosti a slíbil jsem, že do toho nepůjdu. Ale jednou to stejně dám,“ je rozhodnutý Čenský, který je známý především z českých pohádek.

Rád si zajde také na otevření nových fitness center nebo podobných podniků.

Jako herce jste ho mohli pravidelně potkávat například v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale také v jiných projektech. Nedávno začal natáčet také nový seriál Dobré zprávy.

S manželkou letos oslavili již 33 let v manželství. Sám Čenský uvedl, že je zázrak, že to s ním tak dlouho vydržela. Dana pracuje v jiném oboru, a Honza pro ni rád vymýšlí překvapení, napsal server Život v Česku.

Zdroj: Blesk, Život v Česku

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články