Jan Bendig s vyšetřováním nepočítal, protože neznal policejní postupy. Z vrcholu tak padl na dno, problémy má i partner Lukáš

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Jan Bendig
Zdroj: Profimedia

Jan Bendig měl aktuálně všechno. Ale asi chtěl mnohem více, než kolik byl schopen ukousnout. Policie má důkazy, že si moučný útok domluvil, a dokonce za něj zaplatil. Proč by to dělal a riskoval kariéru? On totiž vůbec netušil, že se to bude vyšetřovat. Nyní mu nezbývá než zatloukat. A aby v tom nebyl sám, Tadeáš Kuběna se rozhodl zatopit i zpěvákovu partnerovi Lukášovi. Tak jsou teď zalezlí doma oba.

V Česko Slovenské SuperStar skončil na čtvrtém místě a na rozdíl od mnoha jiných účastníků SuperStar o něm bylo i nadále slyšet a začal se naplno věnovat hudbě.

V poslední době se mu více než dařilo. Napsal životopisnou knihu Roma boy a chystal březnový koncert v O2 universum.

Pak ale přišlo předávání cen Český slavík a celý život zpěváka, který se slunil na vrcholu, se změnil, když padl na úplné dno. A vypadá to, že si za to zpěvák může sám.

Nečekali, že se to bude vyšetřovat

Tehdy neznámý útočník na červeném koberci zaútočil na zpěváka a posypal ho moukou.

Zpočátku však většina lidí nevěřila, že by zpěvák mohl mít v tomto útoku prsty. Bendig vydal dlouhé prohlášení o tom, jak ho to zlomilo, ale útočníkovi odpouští.

Ačkoliv se poté útočník sám přiznal a omluvil se, případ začala řešit policie jako rasistický čin. S tím asi ani jeden z aktérů nepočítal.

„Událost jsme začali prověřovat z úřední povinnosti sami. Není to tedy o tom, že by došlo na stížnost jednoho z aktérů, ale věc jsme začali prošetřovat sami na základě toho, co vyšlo v médiích –⁠⁠⁠⁠⁠ mluvilo se o nějakém možném rasovém podtextu. Dotyčný tak ani nevěděl, že se tím policie zabývá,“ potvrdila pro Život v Česku mluvčí policie Eva Kropáčová.

Oba aktéři, zejména zpěvák, tak žili v představě, jak jim vše dobře vyšlo. Jenže právě tajné vyšetřování odhalilo něco, co ani jeden z nich nechtěl, aby se dostalo na veřejnost.

A psychicky to nevydržel útočník, který má být v podmínce, a na policii změnil svou výpověď. A policie poté vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že má důkazy, že celý incident byl domluvený.

Má existovat komunikace mezi Bendigem a útočníkem, která toto dokazuje. Navíc měl Bendig za zinscenovaný útok zaplatit padesát tisíc korun.

Zpěvák však jakékoliv zapojení své osoby popírá a brání se, že policie uvedla špatné informace a útočník se jen vyděsil a nyní si vymyslel jiný příběh.

„Ten kluk, co mě posypal, šel na policii a změnil svoji výpověď. V té první potvrzuje to, co říkal v tom omluvném videu. Já jsem se pak od svých známých dozvěděl, že údajně by měl být v problémech s policií a v podmínce, tomuhle případu hrozilo, že se překvalifikuje na rasistický útok, on údajně měl říct slovo cigán, při tom útoku. Tak podle mě se musel leknout, šel na policii, možná… nevím,“ řekl pro Žena Aktuálně zpěvák.

Bendig je pro legraci

Z Bendigova zapírání si dělá legraci například Vincent Navrátil, který natočil video, ve kterém na sebe sype mouku a popírá, že by ji sypal.

„Já se zastávám Jana Bendíka! Jsme v tom nevinně! Prosím policii a novináře, aby nás nechali být a radši našli opravdového zločince. Dřív než začne MasterChef a neupečou jedinej dezert! Mouka je nebezpečná lidi! Proberte se. Nebuďte ovce,“ napsal k videu.

Ačkoliv bylo video jasně nasměrované proti zpěvákovi, ten jej paradoxně okomentoval slovy „přesně“ a smajlíkem.

Ono to s tím zatloukáním vlastně tak zvláštní není. Když se provalí něco, co se provalit nemělo, nezbývá než prostě zatloukat.

Honza si tímto incidentem doslova zazdil kariéru. Koncert musel přesunout, protože na tom prý psychicky není dobře. Ve skutečnosti ale spíše zalezl do ulity.

Kluci nezažívají hezké chvíle

Server Lajk navíc nyní přišel s informací, že i nad zpěvákovým partnerem se stahují mračna. Influencer Tadeáš Kuběna totiž nařkl Lukáše Rejmona a svá slova, jak to umí, řekl naplno.

„Kdyby ti cikání pochopili, že je Rejmon jen využívá, protože jsi pro ně jednoduchá cílovka, chápeš to? Jednoduchá cílovka pro predátora, vole, a oni se ho budou ještě zastávat. On zmanipuloval čtyři tisíce cikánů po celé České republice, včetně Bendiga. To je neuvěřitelné, co tenhle chlap je za odporné prase, a že ti lidé jsou tak tupí, že ti fanoušci jsou tak debilní,“ nebral si Kuběna servítky a Rejmona nařkl, že proti němu poštvává fanoušky.

Doma asi právě neprožívají Lukáš s Honzou šťastné období. A mohou si jen říkat: „Teď, když máme, co jsme chtěli.“

Zdroje: Život v Česku, Žena Aktuálně, Instagram, Lajk

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články