Jaký je váš osudový kámen? Horoskop starých Inků prozradí vaše silné stránky

od Šárka Cvrkalová
4 minuty čtení
drahe kameny
Zdroj: Shutterstock

Některé kameny přináší štěstí, jiné smůlu. Jeden nerost může pomoci s odvahou, jiný zase zvyšuje sebevědomí. Už staří Inkové tušili, že různé kameny mají různou moc. Rok dělili na 18 měsíců a s pomocí bohů přiřadili každému období jeho vlastní nerost.


Který kámen patří vám? Co o vás vypovídá a v čem vám může pomoci? Možná zjistíte, že to, co platilo před lety, se stále odráží i ve vaší osobě. Horoskop Inků o vás říká pravděpodobně víc, než si myslíte.

Tyrkys – 2. února až 21. února

Cílevědomý, sebevědomý, silný. Takový je člověk, kterému dodává tyrkys energii. Někdy je ale třeba dávat pozor na to, abyste svou horkou hlavou nezpůsobili problémy sami sobě nebo někomu, na kom vám záleží. Ne vždy je hnát se ke svému cíli přes překážky správnou volbou.

Onyx – 22. února až 13. března

Lidé, kterým je souzen Onyx, bývají spíše plaší, patří k tichým introvertům, kteří sedí někde v koutě a rozhodně se neseznamují jako první. O to více si ale potom cení, když za nimi někdo přijde a projeví jim svou náklonnost. Mají obvykle jednoho jediného přítele, ale jsou mu na 100 % věrní.

Diamant – 14. března až 2. dubna

Diamant je jeden z nejlákavějších kamenů. Píše se o něm v pohádkách a je to šperk, po kterém vždy každý touží. A stejně je to i s lidmi narozenými v datu, které tento kámen střeží. O jejich přízeň mají ostatní zájem. Ne vždy to ale dané osoby ocení, někdy chtějí klid a odpočinek od velké společnosti.

Rubín – 3. dubna až 22. dubna

Rubín je kamenem vášně. Jedinci narození v tomto znamení jsou obvykle jedněmi z následujících typů: ten první si najde jednoho partnera, kterého se drží, je jím posedlý a udělal by pro něho všechno, i když si to třeba člověk nezaslouží. V druhém případě jde o lidi, kteří střídají partnery a hledají toho pravého, nikdo se jim ale nezamlouvá.

Safír – 23. dubna až 12. května

Safír by měl dodávat lidem odvahu. Dělá to ale pouze v případě, že je to třeba. Obvykle se tak jedná spíše o osoby, které jsou ustrašené, do ničeho se nehrnou, nechávají se spíše vést společností. A projeví svou vlastní hlavu jen v kritických situacích, když jim rozum (a safír) říkají, že to nejde jinak.

Achát – 13. května až 1. června

Lidé narozeni v tomto období si chtějí užívat života. Je jim jedno, kolik toho ztratí, důležité pro ně je žít okamžikem. Neváží se k lidem, raději mění partu každý týden, protože s novými osobami si užijí více zábavy. Ve společnosti jsou oblíbení v daný moment, brzy na ně ale ostatní zapomenou, tak jako i oni zapomenou na ně.

Chalcedon – 2. června až 21. června

Chalcedon pomáhá člověku k bohatství. Pokud jste se narodili v datu, které tento kámen střeží, pravděpodobně vás čeká velká kariéra a budete úspěšnými. Na druhou stranu ale času na rodinu a na osobní zájmy tolik mít nebudete, je tak otázkou, zda se to vyplatí.

Selen – 22. černa až 11. července

Lidé, kteří se narodili v tyto dny, se musí vždy něčím lišit. Nemají žádné konkrétní typické vlastnosti. Vždy se snaží být přesně jiní než všichni okolo nich. Kupodivu to z nich ale nečiní podivíny, se kterými nikdo nechce nic mít, ale naopak velmi oblíbené a zajímavé osobnosti.

Smaragd – 12. července až 31. července

Lidé v tomto znamení jsou přesným opakem selenu. Pokouší se za každou cenu zapadnout. Přetvářejí se, dělají ze sebe něco, co nejsou, jenom aby si rozuměli s lidmi kolem sebe. Možná tak mají mnoho přátel, jejich pocity jsou ale falešné a oni sami sobě celý život jenom lžou.

Topaz – 1. srpna až 20. srpna

Topas je kamenem kreativity. Pokud se narodíte v daném období, čeká vás hudební, malířská nebo herecká kariéra. Díky tomu se stanete velmi populárními. Tito lidé si svou oblíbenost užívají, rádi se baví s širokým okolím a vyhledávají velké akce, kde se mohou předvést.

Jadeit – 21. srpna až 9. září

I jadeit dělá z lidí kreativní jedince. V tomto případě se však nesetkávají s pochopením. Spíše než uznání mohou čekat kritiku. Aby se osoby s jadeitem kolem krku vypracovaly, musí překonat urážky těch, kterým je jejich umění proti srsti. A to není vždy snadné.

Karneol – 10. září až 29. září

Tito lidé bývají namyšlení a sebestřední. Jsou ve svém životě šťastní sami se sebou. Nevadí jim, že mnohé od sebe odehnali. Vidí to jednoduše tak, že kdo se s nimi bavit nechce, nezaslouží si je. Řada osob by si tak řekla, že jde o znamení nešťastné, ovšem ve výsledku to tak vůbec není.

Lazurit – 30. září až 19. října

Lidé v tomto znamení mají tendenci nad věcmi hodně přemýšlet. Rádi zkoumají, zjišťují nové okolnosti, vrtají se i v dávno uzavřené minulosti. Díky tomu se z nich často stávají skvělí vědci, lékaři a filosofové. Ne vždy se ale setkají s pochopením svých přátel.

Opál – 20. října až 8. listopadu

Opál dodává lidem chuť do života. Tito jedinci chtějí všechno zažít, u ničeho nesmí chybět. V životě patří k těm, kteří toho nejvíc prožijí, na druhou stranu ale v mnoha případech zjistí, že jen ztratili čas, peníze i energii, protože se jim zážitek vlastně nelíbil.

Akvamarín – 9. listopadu až 28. listopadu

Lenoši, od kterých nikdo nic neočekává. Akvamarín nad nimi drží obrazně řečeno ochrannou ruku. Tito lidé se zdržují spíše doma, sledují filmy, v práci udělají jenom to nejnutnější, nikdy si nedělají starost s tím, že by udělali něco víc, než je třeba. Jednou od nich ale možná můžeme čekat velké věci.

Korál – 29. listopadu až 18. prosince

Korál je znamením výjimečnosti. Osoby, které se narodily v těchto datech, patří k těm, které jsou pro někoho speciálním. Mají prakticky kouzelnou moc měnit životy jiných lidí kolem sebe jenom tím, že se na ně usmějí. Rozdávají pozitivní energii kolem sebe, a samy ji navíc mají dost na neustále dobrou náladu.

Ametyst – 19. prosince až 7. ledna

Ametyst je kámen nedůvěry. Lidé v tomto znamení často přichází o příležitosti jenom proto, že nevěří sobě nebo lidem kolem sebe. Mnoho přátel ztratí jenom proto, že se rozhodnou jim nevěřit. Sami se neumí chytit příležitosti. Dělají jenom to, v čem jsou si jistí v kramflecích, někdy to ale ke štěstí nestačí.

Malachit – 8. ledna až 1. února

Lidé, kteří dělají všechno jenom napůl. Máloco dovedou dokončit, nic je nebaví dlouho. Někdy je to na škodu, protože jsou v mnoha věcech dobří, ale nevyužijí potenciál naplno. Na druhou stranu ale v některých ohledech díky své tendenci nedokončit projekt zabrání katastrofě.

Zdroj: Časopis Spirit – Horoskopy, Blesk, Lifee

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články