Jakuba Koháka dlouho trápila vada řeči. Pak ale přišel na to, jak ji zúročit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jakub kohak
Zdroj: Nextfoto

Jakub Kohák je bavič, který v nejedné reklamě rozesmál stovky lidí. Herec a režisér se proslavil nejen svým smyslem pro humor, ale také typickým vyjadřováním, ve kterém hraje roli i jeho vada řeči. Zadrhávání sice částečně zvládl zmírnit, ale problém nikdy úplně neodezněl.


„Já jsem zadrhával vždycky. Toho jsem se nezbavil. Ono je to tam furt. Už ale tomu nepřikládám žádnou váhu, naopak jsem si z toho udělal svoji přednost,“ řekl Kohák podle webu iDNES. A že to bere s humorem, bylo vidět hned na jeho další větě, kterou rozesmál i moderátorku Dianu Kobzanovou.

„Když jsme se sešli před deseti lety hudebník Honza Muchow, střihač Petr Staněk a já, tak jsme si třeba dvě věty říkali půl hodiny. Nemohli jsme nic říct,“ řekl v show Drzá Diana na Óčku. Někdy je sice prý jeho vada řeči na škodu, z velké části si na ní ale postavil kariéru.

Zúročil problém i ve filmu

Původně se Kohák bál, že bude mít se zadrháváním problémy, pokud si bude chtít zahrát ve filmech a seriálech. Ukázalo se ale, že to platí přesně naopak. Důkazem se stal i film Instalatér z Tuchlovic z roku 2017. Nejprve měl z role strach.

„Já jsem si na začátku říkal, že bych chtěl chodit stejnou rukou i nohou, ale když to člověk dělá důsledně, tak se pak rozkolíbá jako koráb na moři. Honza Budař mi pak říkal, že v kombinaci s určitým zadrháváním je to příznak Aspergerova syndromu,“ svěřil se Kohák.

„Tak jsem si to vyhledal a myslím, že takhle úplně to není, ale měl jsem pocit, že – a to myslím mile – by trošku máklá moje postava měla být,“ dovysvětlil pro magazín Týden. „Ale já už zadrhávám odmalička, takže to nebyl problém,“ dodal.

Zadrhávání je sexy

Kromě jednoho filmu proslavilo zadrhávání Koháka i v několika reklamách. Celkově se stal slavným i díky stylu své mluvy. Nevadí mu to, podle svých slov dokázal udělat z handicapu přednost a je na sebe vlastně poměrně hrdý.

„Jako malý jsem s tím neuměl pracovat a občas mě zamrzelo, když se mi někdo posmíval,“ svěřil se pro CNN Prima NEWS.  „Začal jsem hrát a moderovat, stal se ze mě koktající moderátor. Svůj neduh jsem překonal a udělal z něj výhodu. Díky tomu jsem ukázal lidem, že i když se zdá, že to nejde, tak to jde. Mám radost z toho, že zadrhávám. Je to sexy,“ dodal.

Ačkoli v mládí ho jeho vada trápila a snažil se s ní něco udělat, dnes už si z ní nic nedělá a je zkrátka sám sebou. Jak se v životě už několikrát přesvědčil, někdy se to vyplatí a je zbytečné pokoušet se na svých chybách, které nás dělají výjimečnými, cokoli měnit.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Stream, iDNES, Týden

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články