Jakub Štáfek vzpomíná na zemřelého Dušana Kleina. Zveřejnil humorný klip z Ulice, v němž se režisér mihl

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Stafek Jakub
Zdroj: Profimedia

Dušan Klein byl velkým mužem, který měl na kontě režisérskou a scénáristickou práci na celé řadě filmů. K nejslavnějším se řadila pravděpodobně série Básníků. Ve věku 82 let zemřel velikán 9. ledna roku 2022. Vzpomínají na něho nejen fanoušci jeho výtvorů, ale také mnohé české celebrity.

Smrt režiséra zasáhla ty, kteří s ním spolupracovali, ale i ostatní celebrity showbyznysu. Mnoho z nich se mu rozhodlo vzdát poctu na sociálních sítích nebo se vyjádřilo pár slovy v rozhovorech s médii. Vzpomínku na Kleina sdílel na internetu také herec Jakub Štáfek.

Ten ve svých Instastories sdílel vzpomínku na první setkání s režisérem, která je tak trochu úsměvná, zároveň ale ukazuje fanouškům, že měl Dušan Klein obrovské srdce a talent na hledání nadějných umělců. Pro Štáfka byl rozhodně důležitou osobou, se kterou se v životě mohl potkat.

dusan klein

Zdroj: Profimedia

Všechno začalo před 17 lety

„Dušan Klein mě objevil před 17 lety. Nejdřív mě z castingu vyhodil. Já se mu však vrátil oknem. Byl to člověk, kterého jsem si vážil a měl jsem k němu respekt. Neměl to se mnou lehké a já jsem rozhodně v těch 15 letech nedokázal řádně docenit, že s ním pracuji,“ přiznal Štáfek.

„Těch historek a vzpomínek zůstane hromada. Nikdy ale nezapomenu, že jsem měl možnost ho „režírovat“. A svůj herecký výkon, myslím, zvládl s grácií jemu vlastní. I přesto, že to byla totální konina,“ přidal Štáfek jeden z momentů, který společně s Dušanem prožil.

Nejednomu fanouškovi nejspíš vyhrkla slza do očí při čtení tohoto dojemného příběhu. Jakub Štáfek navíc své sledující upozornil i na vzpomínkové video, ve kterém si režisér zahrál a o kterém právě v příspěvku hovoří. Fanoušci tak mohli na Kleina zavzpomínat s úsměvem na rtech.

Nezapomenutelná osobnost

Kromě Štáfka vzpomíná na Kleina i celá řada dalších osobností. Není se čemu divit, díky celé řadě filmů Básníků na něho jen tak nezapomenou nejen fanoušci snímků, ale ani spousta slavných osobností, pro které byl vždy vzorem a které naučil mnohému.

Mezi slavnými, kteří na režiséra zavzpomínali, se objevil například moderátor Leoš Mareš, který na svém Instagramu napsal: „Smutná zpráva přišla v pondělí 10. ledna. Oblíbená mezi diváky je zvláště jeho filmová série „Básníci“ s Pavlem Křížem v hlavní roli. Nejsem žádný herec. Jsem ještě horší herec než zpěvák, ale tento PAN REŽISÉR to se mnou jako jediný na světě zkusil dokonce dvakrát. Nikdy na Vás nezapomenu, Pane Režisére.“

„Můj milovaný PANE režisére, příteli… Děkuji ti za vše!!!!! Posílám políbení tam nahoru… Chybíš… moc!!!! Dušan Klein,“ napsala zase na sociální síti Tereza Brodská. Je jednoduše vidět, že tato osobnost bude chybět všem bez ohledu na to, zda jde o herce, moderátory nebo filmové fanoušky.

Zdroj: Instagram, YouTube, idnes.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články