Jakub Prachař se čím dál tím víc podobá slavnému dědečkovi, dříve však vypadal jako mladé ucho. Uznejte sami

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
jakub prachař
Zdroj: Martin Hykl / CNC / Profimedia

Jakub Prachař, muzikant a herec, člověk, který je známý nejen díky své rodině. Není to tak dlouho, co jeho jméno plnilo bulvární plátky kvůli rozvodu s modelkou Agátou Prachařovou. Jakub měl ale v minulosti do idola žen hodně daleko.

Jakub Prachař nebyl nikdy vyloženě krasavec, před kterým by ženy omdlévaly. Dokázal ale svým vtipem a charismatem upoutat spoustu krásek, které ocenily jeho originalitu a šarm.

A právě i smysl pro humor je něco, co ženám rozhodně imponovalo a stále imponuje.

Stejný jako děda

O mužích se ale říká, že s věkem zrají jako víno, a Jakub Prachař je toho rozhodně důkazem. Před šestnácti lety měl do krasavce opravdu daleko a spíše to bylo takové mladé ucho.

To se ale postupem času změnilo a herec a zpěvák dospěl v přitažlivého muže.

Přitažlivost má Jakub rozhodně v genech. Stačí se podívat na fotografie jeho dědečka, známého herce Ilji Prachaře, který perfektně ztvárnil třeba Trautenberka v Krkonošských pohádkách.

jakub prachař

Zdroj: Profimedia

Z jeho podoby s vnukem až mrazí a Jakub po dědovi zdědil na chlup stejné rysy.

Škoda, že tak málo mluvil

Kromě vzhledu Jakub zdědil i některé vlastnosti. Podle něj je to hlavně trochu sobeckost, což je vlastnost, se kterou se prý pere celá rodina včetně jeho otce, herce Davida Prachaře. Mrzí ho, že jeho dědeček málo mluvil. Někdy se totiž mohl dozvědět mnohem více, což je ale věc, kterou už bohužel nezmění.

Co po něm prý nezdědil, je láska ke knihám a vzdělanost. V tom má podle svých slov ještě velké mezery.

Ilja Prachař byl navíc nadšeným slávistou, což nevědomky vštípil i svému vnukovi. Když se narodil, ležel na stole slávistický magazín.

Známý herec chtěl, aby malý Jakub odmalička věděl, jaký klub je nejlepší. A Prachař jeho kroky následoval. A to nejen ty fotbalové, ale i ty herecké.

Autor: Barbora Turková

Související články