CelebrityKomerční sděleníMóda

Jaká značky hodinek pyšně nosí na svém zápěstí slavné osobnosti? Zjistili jsme to pro vás

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena blond
Zdroj: {conrado} / Shutterstock.com

Víme, jaké hodinky nosil James Bond i na jaké hodinky nedá dopustit představitelka Rose z nezapomenutelného filmu Titanic – Kate Winslet. Dokonce se s vámi podělíme i o informace o speciální kolekci hodinek české návrhářky Beaty Rajské. A taky vám, v případě, že to nevíte, prozradíme název značky hodinek, jejichž ambasadorem je George Clooney. Milujete hodinky a zajímáte se o život celebrit? Tak to jsou následující řádky určeny právě vám!

James Bond a jeho vodotěsné hodinky

Slavný knižní a filmový hrdina James Bond, lamač ženských srdcí, milovník rychlých aut a agent Jejího veličenstva, který si potrpí na perfektně padnoucí obleky a nejnovější technologické vychytávky. James Bond byl také prvním člověkem, který na své ruce nosil vodotěsné hodinky. Během let se ve filmech s agentem 007 vystřídalo nespočet značek opravdu luxusních a výjimečných značek náramkových hodinek. Zajímá vás, kterých? Například Rolex (to jsme čekali všichni), Gruen, Seiko a Omega.

Návrháři oblečení i módních doplňků

Hitem posledních let se stalo propojení designového oblečení a kabelek s náramkovými hodinkami. Z českých módních návrhářů jmenujme Beatu Rajskou. Ta se spojila s tradičním českým výrobcem hodinek PRIM – a společně tak na trh uvedli řadu hodinek PRIM Beata. To módní návrhář Michael Kors, který je zároveň také čestným předsedou a hlavním kreativním ředitelem své stejnojmenné značky, rovnou vydává svou vlastní řadu hodinek. A proč si hodinky Michael Kors pořídit? Jsou oblíbené u žen po celém světě, protože konečně mohou propojit svou lásku k jeho kabelkám i s láskou k hodinkám. Ze strany Korse se jednalo o opravdu chytrý tah, neboť jeho módu milují spousty žen, čímž si zajistil početnou klientelu i pro své hodinky.

Muzska ruka auto

Zdroj: {G-Stock Studio} / Shutterstock.com

Od kalkulaček k módním hodinkám

Máme pro vás také jednu zajímavost. Je vám povědomý název CASIO? Tato japonská značka vznikla v roce 1946 a založil ji podnikatel Tadao Kashio, který zemřel v roce 1993. To ale společnost CASIO nijak významně neovlivnilo. V sedmdesátých letech minulého století byla značka předním výrobcem osobních kalkulaček. A protože měla bohaté zkušenosti s výrobou a použitím digitálních technologií, začala expandovat – a v roce 1974 uvedla na trh své první digitální hodinky s názvem CASIOTRON.

A jak se ukázalo, byl to velice chytrý tah, neboť hodinky prodávají do současnosti a těší se veliké oblibě. Ty nejprodávanější jsou hodinky Casio G-Shock. Co je na nich tak výjimečného? Jsou masivní a k dostání v mnoha různých barevných variantách, také jsou nárazuvzdorné, vodotěsné a mají funkci barometru, výškoměru i teploměru. Kdo by potřeboval chytrý telefon, když víceméně vše zvládnou jedny hodinky?

Z Titanicu k hodinkám

Vzpomínáte si na hlavní hrdinku Rose DeWitt Bukater z filmu Titanic? Její představitelka Kate Winslet vypadá i ve svých 45 letech neuvěřitelně. A proto se není čemu divit, že je tváří a velvyslankyní značky Longines.

Omega

Další slavnou značkou, která pochází ze Švýcarska, je značka Omega. Založena byla v roce 1848 Louisem Brandtem, který si otevřel svůj obchod v rodinné vile ve městě La Chaux-de-Fonds. Své hodinky začal postupně prodávat po celé Evropě a značka Omega narůstala na své popularitě natolik, že dodávala hodinky Britskému královskému letectvu a měří čas na Olympijských hrách.

V reklamách na tuto značku luxusních hodinek se objevila například Cindy Crawford, Anna Kurnikovová, Pierce Brosnan, a ambasadorem této značky je také idol žen po celém světě – George Clooney.

Hodinky jsou bezesporu stylovým doplňkem, který nemusí pouze měřit čas, ale splňovat i spoustu dalších praktických funkcí. Časem budou třeba schopné i hlídat akce a slevy ve vašich oblíbených obchodech.

Jaká je vaše nejoblíbenější značka hodinek?

Autor: redakce

Související články