Jak jsem poznal vaši matku: Lily musela být ze seriálu odstraněna. Na důvodu se shodli tvůrci i část fanoušků

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jak jsem poznal vasi matku Lily
Zdroj: ©CBS/Courtesy Everett Collection / Profimedia

Alyson Hannigan si vybaví mnoho fanoušků, každý z nás možná v trochu jiné roli. Někteří ji vidí jako holku z Prciček, která sice nehrála hlavní roli, ale rozhodně patří jako svůdnice z tábora k těm výraznějším. Jiní v ní vidí postavu ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů.

Velká většina fanoušků si ale Alyson představí v roli Lily Aldrinové ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Tahle učitelka v mateřské školce a amatérská malířka přirostla k srdci mnoha lidem a jen těžko se věří tomu, že to všechno skončilo.

Už v pilotním díle se postava objevuje a mluví se o jejích zásnubách s Marshallem Eriksenem. A až do konce šesté série dokazovala fanouškům, že humor je její parketa a dokáže se s rolí ztotožnit.

Nechali ji otěhotnět

Ztřeštěná, na svůj věk trochu šílená žena byla na konci 6. série seriálu odvezena do nemocnice s podezřením na otravu jídlem. Jenomže fanoušci se nakonec dočkali něčeho mnohem většího.

Bylo jim oznámeno, že je Lily těhotná. A v té chvíli tvůrcům došlo, že ačkoli celý seriál k tomuto jednomu bodu vlastně už od začátku směřoval, není možné představit divákům Lily jako novopečenou maminku.

Na něco mladá, na něco stará

Alyson Hannigan se stala ve většině seriálů symbolem sexy ženy, kterou chtějí mít muži doma. I když byla střelená, někdy trochu nechápavá a praštěná, byla to vždy kráska, která muže přitahuje.

Ať už mluvíme o několika dílech filmu Prci, prci, prcičky, nebo právě o její roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, vždy byla Alyson postavou, na kterou se upírala pozornost jako na mladou a chtivou.

Málokdo si ji nejspíš dokázal představit jako matku. Jako někoho, kdo vychovává děti, najednou se učí zodpovědnosti a celou svou svůdnost a dětinskou praštěnost musí nechat stranou.

Jenomže zároveň se seriál Jak jsem poznal vaši matku na tomhle bodu nemohl zaseknout. Diváci očekávali, kam se vztah hlavních hrdinů posune, a kdyby nedošlo k otěhotnění, dalo by se říci, že vlastně žádný posun není.

Nakonec se tak stalo to, že na to, aby Alyson byla dál jenom sex symbolem a praštěnou přítelkyní, byla už příliš stará, ale na to, aby byla těhotná, zase příliš mladá. A tak pro ni už v seriálu nezbylo místo.

Fanoušci se tak museli smířit s tím, že v další sérii se jejich oblíbená herečka neobjevila. A někteří za to možná ve výsledku byli rádi, protože si ji nedokázali jako matku představit.

Na druhou stranu právě tohle možná bylo důvodem, proč si řada diváků přála, aby Alyson v seriálu pokračovala, a proč pro ně další série nebyla takovým zážitkem.

Zdroj: reddit.com, looper.com, YouTube
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články