Jak dlouho Taťána Makarenko vydrží být manželovi oporou, ukáže čas. Pánek a jeho kamarádi si měli znásilnění nahrát a hrozí jim až doživotí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Tatana Makarenko a Martin Panek
Zdroj: Profimedia

V sprnu měla Taťána Makarenko pohádkovou svatbu s Martinem Pánkem. Nemohla si vynachválit, jak skvělé to je, že si vzala svého kamaráda, který jí je oporou. Pár měsíců po svatbě byste úsměv ve tvářích manželů hledali marně. Martin Pánek je obviněný ze znásilnění a důkazů je prý více než dost.

Co se vlastně stalo? Martin Pánek měl dle serveru Super po zápase pražské Sparty v Glasgow znásilnit šestnáctiletou dívku.

Při znásilňování se nahrávali

Server CNN Prima News poté přinesl informaci, že Pánek měl společně s kamarády zapíjet neúspěšný zápas Sparty a v baru poté začali sexuálně obtěžovat mladou dívku.

Tu měli následně znásilnit a celé své počínání prý natáčeli na mobilní telefon. Dívka vše okamžitě nahlásila místní policii a všichni účastníci byli zatčeni.

On a tři další muži byli proto ve Skotsku skoro tři týdny zadrženi ve vazbě. Situaci řešilo ministerstvo zahraničních věcí.

„Mohu potvrdit, že byli na kauci propuštěni dva ze čtyř obviněných a jeden již dříve ze zdravotních důvodů. Náš zastupitelský úřad v Londýně a generální konzulát v Manchesteru je po celou dobu v kontaktu s rodinami dotyčných,“ řekl pro server Super ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

Makarenko nevěděla nic

Jeho manželka musela doma prožívat doslova peklo, protože vůbec nevěděla, co se děje a co bude následovat.

„Mohu potvrdit, že můj manžel byl ve skupině lidí, které zadržela skotská policie při nedávném výjezdu na fotbal. Od té doby žiji v nejistotě a obavách, anglosaské právo je diametrálně odlišné od toho českého, stejně jako postupy skotských úřadů. Informační transparentnost je z mého pohledu velmi nízká, komunikace s manželem je možná jen v minimální míře, sama tak mám bohužel jen minimum informací,“ znělo první prohlášení Makarenko.

Manželovi sice věří, ale ze sítí ho smazala

Později přišla s vyjádřením podpory svému manželovi s tím, že by takového činu nebyl schopen. „Věřím, že se jedná o nedorozumění. Musím věřit. Prožívám nejtěžší chvíle života. Je mi hrozně,“ prohlásila zdrcená Makarenko.

Manželství Taťány tak musí projít velmi těžkou zkouškou hned ve svých začátcích. Vzali se totiž teprve v sprnu. Taťána zářila štěstím a říkala, že si vzala „nejlepšího kamaráda a životního parťáka“.

Označila ho za velkou oporu. Otázkou je, jakou oporou zvládne být nyní ona sama, protože propuštěním z vazby nic nekončí.

To potvrdil i právní zástupce Pánka, který poskytl rozhovor po jeho příletu ze Skotska.

„Budeme postupovat v maximální součinnosti k řádnému vyšetření věci a samozřejmě doufáme, že se to nedorozumění brzy vysvětlí,“ řekl advokát pro server Extra.

Jak dlouho Makarenko vydrží?

Makarenko sice na letišti na manžela čekala, ale bylo zřejmé, že se nejednalo o šťastné shledání.

Pro ni je toto nehezká reklama a nechce být s ničím spojována. Ze svého profilu proto odstranila veškeré odkazy na jeho sítě. Společné fotografie sice zůstaly, ale je otázkou, na jak dlouho.

Skotská policie má dle deníku Blesku velké množství důkazů včetně mobilní nahrávky. V případě odsouzení mu pak hrozí až 10 let vězení.

Soudci ve Skotsku na znásilnění pohlížejí přísně, a pokud jsou ve hře nějaké přitěžující okolnosti, mohou uložit i doživotí. A Pánek nemá v tomto ohledu dobře našlápnuto, protože se měl zúčastnit hromadného znásilnění nezletilé dívky.

Zdroje: Super, CNN Prima News, Extra, Blesk, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články