Ivanu Chýlkovou byste v 90. letech nepoznali. Její vyděšený výraz vás překvapí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ivana Chýlková
Zdroj: DAN MATERNA / MAFRA / Profimedia

Ivanu Chýlkovou znají všichni a patří už několik desítek let k nejoblíbenějším českým herečkám. A i tahle dáma dokazuje, že zraje jako víno a čím je starší, tím jí to více sluší. Teď má dokonce více sex-appealu než v devadesátkách.

Ivana Chýlková je jednou z nejobsazovanějších českých hereček. Přestože za tři roky oslaví šedesátku, většina lidí by jí tipovala minimálně o deset let méně. Není se čemu divit, že jí mnozí přezdívají „česká Uma Thurman“.

Herečka vypadá rok od roku lépe, sama ale přiznává, že ne vždy byla se svým vzhledem spokojená.

Moc vysoká na herectví

Měří 183 centimetrů, a právě její výška ji v minulosti rozčilovala. Hlavně z toho důvodu, že to bylo něco, čeho si lidé hned všimli. V New Yorku se jí prý ptali, zda je tanečnice nebo modelka, v Čechách zase, jestli hraje basket. Jí samotné výška nevadila, ale ostatním ano, což jí vadilo.

To ale nebyl problém, co se rolí týče. V osmdesátých a devadesátých letech patřila k nejobsazovanějším herečkám. Hrála třeba ve filmu Dobré světlo, Má je pomsta, kde zazářila jako prostitutka.

Byla také terčem několika geniálních hlášek Bolky Polívky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Českého lva získala za snímek Díky za každé nové ráno.

Teď vypadá mnohem lépe

Jestli byla v devadesátkách hojně obsazovaná, teď jí to rozhodně sluší mnohem více. Skoro by se dalo říct, že před dvaceti lety vypadala starší než teď.

Herečka Jitka Asterová, se kterou se objevila v muzikálu Mamma Mia!, říkala, že Ivana Chýlková dostávala všechny role. Už několik let jsou velké kamarádky, nikdy si do zelí nelezly, a to ani v práci, ani v soukromém životě.

Zatímco v devadesátkách Chýlková hrála role maminek, teď by s ohledem na svůj věk mohla dostávat role babiček. Ale to by si nikdo nedovolil, protože herečka teď vypadá výborně.

Možná jí k tomu pomáhá její velká rodina. Když se prý sejdou všichni u stolu, je jich tam až třináct.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články