Ivanka Trump si užila soukromou prohlídku Pražského hradu. Dala si také oblíbené jídlo své maminky

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Trump Ivanka
Zdroj: Mark Reinstein / Shutterstock

Děti Ivany Trumpové, dcera Ivanka a syn Donald, se rozhodly návštěvu rodné země své matky plně využít. V pátek se oba zúčastnili slavnostního předávání vyznamenání, v sobotu si užili pravou českou svíčkovou a také soukromou prohlídku Pražského hradu.

U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu předával prezident Miloš Zeman na Pražském hradě státní vyznamenání.

Trumpová obdržela medaili Za zásluhy

Jednou z oceněných byla i lyžařka, podnikatelka, módní návrhářka a v neposlední řadě také bývalá manželka Donalda Trumpa — Ivana Trumpová. Zeman ji ocenil medailí Za zásluhy, a to in memoriam.

Významné ocenění přišla do Vladislavského sálu převzít její dcera Ivanka. Na předávání nechyběl ani její manžel Jared a její starší bratr Donald.

Nechyběla ani svíčková

Celá rodina se rozhodla, že si výlet do České republiky pořádně užije. Den po předávání ocenění se tak její členové rozhodli vyrazit do centra Prahy na pořádný oběd.

Podle deníku Blesk uctili památku své matky i tím, že si všichni dali její oblíbenou svíčkovou. „Tým paní Trumpové o jídlo požádal už několik dní před příletem. Vyšli jim plně vstříc,“ uvedl zdroj deníku.

Soukromá prohlídka Hradu

Po obědě si prošli Malou Stranu i Staré Město a následně zamířili znovu na Pražský hrad. Tam je totiž čekal velmi speciální program.

„Při setkání s prezidentem Milošem Zemanem před pátečním předáváním vyznamenání zazněla nabídka soukromé prohlídky a rodina paní Trumpové ji s radostí přijala,“ řekl diplomatický zdroj Blesku.

Ivanka s Donaldem měli v Praze ještě jeden úkol. Na americkém konzulátu řešili dědictví právě po nedávno zesnulé mamince. Podle deníku si tam měli vyzvednou cenné papíry a akcie.

Zdroj: Blesk, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články