Ivana Chýlková zkrotila divokého psa. Kvůli nepříjemnému zážitku by doma žádného nechtěla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ivana chylkova
Zdroj: Nextfoto

Ivana Chýlková si ve filmu Gump – pes, který naučil lidi žít, zahrála ženu, která nemá hlavního psího hrdinu příliš ráda. Jak se ale přiznala v médiích, ani v reálném životě by psa nechtěla. Má k tomu hned několik důvodů, které jsou pochopitelné, neznamená to ale, že by psy neměla ráda.

V minulosti měla Chýlková dogu. Jenomže velkého psa chovali v bytě, kde to pro něho bylo spíš utrpením. Doga totiž potřebuje hodně pohybu, rodina na ni ale neměla čas a herečka si to dobře uvědomuje. Bohužel to tehdy ale jinak nešlo.

„Finančně jsme na tom nebyli nejlépe, ale doga Jindřich potřebovala poměrně hodně jíst. My měli suchý chleba a koukali, jak doga jí hovězí kližku a jiné dobrůtky,“ vzpomíná Ivana. Právě proto se bojí si v současné době jakéhokoli jiného psa pořizovat.

„Nemám na to časové možnosti ani energii. Když přijdu v noci z divadla, potřebuji si odpočinout. Neodpočinu si tím, že půjdu na procházku se psem. A to jen proto, aby se rychle vyčural. To by mi vůči němu připadalo bezohledné. Mám pocit, že někdy si lidé, ne všichni, pořizují psa jako určitou náhradu něčeho, co jim schází,“ říká podle Aha! Chýlková.

Charitativní focení bylo pořádným oříškem

Ivana nedávno prošla focením charitativního kalendáře s psí tématikou. Jako jedna z hrdinek filmu Gump – pes, který naučil lidi žít se ukázala po boku neposedného psa. Podle magazínu Sedmička bylo od začátku jasné, že po Benově boku prožívá herečka poměrně těžké chvilky.

Zkrotit psa, který je zaujatý vším děním kolem sebe, lidmi, cvakáním fotoaparátů a hlavně novými přáteli, není snadné. Naštěstí už herečka nějaké zkušenosti se psy má, takže to nakonec zvládla podle dalších aktérů focení na jedničku.

Musela ho uplatit

Focení probíhalo v duchu historie a fantasy tématiky. Herečka na sobě měla černé oblečení a přes to jakési brnění, ve kterém se jí ne právě snadno pohybovalo. Ben, který se zajímal daleko více o ostatní psy okolo než o svou novou paničku, byl pro ni nejprve problémem.

Nakonec se zvedla, donesla si pytlík piškotů a tím si psa získala na svou stranu. Ivana i pes zapózovali fotografovi pro několik snímků, výsledky tak snad budou opravdu stát za to. A herečka byla ráda, že ačkoli doma sama psa nemá, mohla se ke zvířeti dostat alespoň tímto způsobem blízko.

„Já jsem si to užila moc. Myslím, že ještě více si to užil ten pes. Podle mě je rád, že to skončilo. Řekla bych, že ještě nikdy modelem nebyl. Snažila jsem se mu přizpůsobit a respektovat jeho nálady,“ vysvětlila závěrem Chýlková s tím, že ona i pes se vrátí domů naprosto vyčerpaní, ale s dobrým pocitem.

Zdroj: Sedmička, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články