Ivana Chýlková nebyla zrovna vzorná studentka. Dokazuje to hodnocení od samotného Jana Přeučila

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
ivana chylkova
Zdroj: Profimedia

Dnes patří Ivana Chýlková mezi oblíbené české herečky, které jsou často obsazované do nejlepších filmů, které se u nás točí. Dřív ale nebyla vzornou studentkou, což potvrzuje její studijní hodnocení z roku 1981. 

To ukázal moderátor Aleš Cibulka při natáčení rozhlasového Toboganu, celé ho přečetl a dodal, že hodnocení má podepsané od Jana Přeučila, jejího učitele.

Ivana studovala Akademii múzických umění

Ivaně se ve studiu zrovna dvakrát nedařilo. „Bohužel, její studijní morálka nebyla taková, jak by odpovídalo jejím talentovým předpokladům. Své nedostatky a potíže odstraňovala velmi liknavě. Z těchto důvodů byla klasifikována v zimním semestru známkou dobře,“ vysvětlil své hodnocení Přeučil.

Na svém hodnocení tak Ivana našla trojku. Přeučil ale věřil, že se Ivana dá dohromady, a dnes může koukat na herečku, která má vysoké kvality a rozhodně se neztratí. Však je její hodnocení staré už 40 let, napsal server blesk.cz.

Ivana Chýlková je již tradičním hostem pořadu Tobogan. Přitom do talkshow svého manžela Jana Krause nechodí. Naopak k Cibulkovi se vydala již počtvrté. Svěřila se mimo jiné i s tím, že se během koronaviru naučila vařit.

Na svých stránkách to uvedla Dvojka-rozhlas. Chýlková přiznala, že její syn Jáchym ani manžel Jan už nemusí mít k večeři jen chléb s máslem. Ivana byla překvapená, jak jednoduché je například upéct kuře. Kdyby to podle svých slov věděla, dělala by to už dávno.

Chýlková má s herectvím bohaté zkušenosti

Chýlková nehraje jen v divadle, je obsazovaná také do celovečerních filmů. Tak třeba ve snímku Perfect Days – I ženy mají své dny si zahrála po boku Vojty Kotka, který je sice o 23 let mladší, avšak milostné scény byly velmi uvěřitelné.

Herečka ale svého kolegu převyšuje také výškově. Některé scény byly těžkým oříškem, což potvrdil samotný Kotek: „Příště až budu s Ivankou něco točit, chci být už u obhlídek. Budu dbát na to, aby se vybírali svahovité lokace, abych mohl stát v kopci.“

„Na bedničky ale naštěstí teda nedošlo. Ona se umí krásně podlamovat, přiopírat a velmi přirozeně krčit. Je v tom doslova nepřekonatelná,“ řekl herec pro ženy.iprima.cz. Při natáčení takových scén se člověk asi musí cítit zvláštně. Na plátně to tedy vůbec není vidět.

Zdroj: Dvojka-rozhlas, ženy.iprima.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články