Iva Janžurová se vdala po 2 měsících známosti. Po rychlém rozvodu už do svatby nikdy nešla

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Iva Janzurova
Zdroj: Nextfoto

Je jí 82 let, její věk by jí ale tipoval málokdo. Iva Janžurová se kromě herectví i v současné době věnuje režírování a psaní scénářů. Je velmi zaměstnanou ženou a na muže nemá ani pomyšlení. Jak to ale ale dříve v životě měla herečka s láskou?

Její první velkou láskou byl kameraman Jan Eisner. Že s ním chce strávit celý život, věděla prakticky okamžitě, bohužel se však unáhlila, když si ho už po dvou měsících vztahu vzala.

Měla jsem nejvyšší čas se usadit

Seznámili se v roce 1968 během natáčení komediálního cyklu Píseň pro Rudolfa, uvádí server Prima Ženy. Herečka věřila tomu, že je ve správném věku na vdávání a že je ideální čas se usadit.

„Svatba byla z našeho krátkého manželství to nejhezčí. Bylo mi tehdy sedmadvacet, měla jsem pocit, že mám nejvyšší čas se usadit. Hodně jsme se spolu sblížili na natáčení, které bylo hodně ovlivněno vpádem sovětských okupačních vojsk,“ vzpomíná Iva v knize Včera, dnes a zítra.

Byl přílišný bohém

Ačkoli byl její muž milý a pozorný a dělal pro ni první poslední, byl zároveň bohém. To Iva velmi brzy po svatbě zjistila a nemohla se s tím smířit. Eisner totiž nedokázal milovat pouze jednu ženu, a vztah se tak po půl roce rozpadl.

Životním parterem Ivy Janžurové se stal o pár měsíců později režisér a herec Stanislav Remunda, připomíná Aha! Toho si ale herečka nikdy nevzala. On přitom na její první svatbě byl jako host.

„Přišel nezván, sedl si, najedl se, napil a zase odjel. Asi si mě tam byl okouknout. Nikdy se nepřiznal, proč to udělal,“ svěřila se Janžurová se smíchem. Pro Aha! dále uvedla, že celý proces rozvodu s jejím první manželem ji velmi znechutil a rozhodla se, že už se nikdy vdávat nebude.

Zdroj: Prima Ženy, Kafe, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články