Imitátor Petr Jablonský chtěl kvůli první lásce spáchat sebevraždu. Ty další léčil alkoholem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr jablonsky
Zdroj: Profimedia

V minulosti imitoval především Miloše Zemana a Václava Klause, dnes ho fanoušci znají jako člověka, který si rád dělá legraci z Andreje Babiše. Herec a imitátor Petr Jablonský sice vykouzlil úsměv na rtech už mnoha lidem, jeho vlastní život ale nebyl vždy úplně veselý. V minulosti dokonce uvažoval o sebevraždě.


Už jako malý měl problém zapadnout. „Do partiček jsem moc nezapadal. Víc jsem si rozuměl s dospělými a neměl jsem moc kamarádů. Byl jsem individualita a někdy je těžké zvládat tu individualitu, cítíte se osaměle,“ svěřil se v minulosti podle webu iDNES.

Navíc se jeho rodiče rozvedli a většina lidí z jeho okolí neměla příliš pochopení pro jeho umělecké sklony. Když ho navíc nevzali na konzervatoř kvůli špatné výslovnosti, byl zdrcený. Stal se prodavačem a pomocí svého otce se nakonec dostal se svými vystoupeními do kabaretu.

Dlouhodobé deprese

Ačkoli se Jablonský nakonec stal slavným a začal bavit lidi, v soukromí trpěl dlouho depresemi. Neměl se komu svěřit a bojovat s tím o samotě byl problém. Když se v patnácti letech poprvé zamiloval, brzy zjistil, proč první láska bolí nejvíce.

Po čase se s ním totiž jeho mladá přítelkyně rozvedla a on na tom byl psychicky tak špatně, že chtěl spáchat sebevraždu. „Tenkrát jsem měl skutečně plán, že na silvestra přesně o půlnoci skočím z okna. Říkal jsem si, že ve chvíli, kdy budou lidé střílet petardy, nebude slyšet to žuchnutí,“ popsal podle deníku Blesk.

„Schoval jsem si placatku, že si dám na zdraví, a pak si otevřu okno a skočím,“ popsal v rozhovoru. Jeho otec na něm ale starosti včas poznal, o všem si s ním promluvil, a když se mu Petr přiznal o svých stavech, začali věc společně řešit. Ani tak to ale nikdy nebylo snadné.

Alkohol jako lék

Petr se rozhodl, že už nikdy nebude kvůli lásce dávat v šanci svůj život. Jenomže lék, který si zvolil po dalších rozchodech, také nebyl ideální. Zapíjel totiž bolest na srdci alkoholem. Jenomže brzy zjistil, že to nefunguje tak, jak si původně představoval.

„Nikdy předtím jsem netušil, že psychika dokáže člověka takhle ovlivnit. Mně bylo fyzicky úplně zle. Rozesílal jsem zoufalé smsky na všechny strany, až si moje manažerka myslela, že posílám dopis na rozloučenou,“ přiznal. Nakonec se i z této situace dokázal dostat.

Dnes ho léčí z depresí především práce. Snaží se jí věnovat naplno, myslet na fanoušky. „Nikdy jsem kvůli svým stavům nechtěl zklamat lidi. A ono to pomohlo. Lidé mi vrátili energii a zase to šlo dál,“ říká imitátor, pro kterého je vystupování před publikem velkou záchranou.

Zdroj: VIP show, Super, Aha!, Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články