Ilonu Svobodovou kdysi balil Miloš Zeman. Ona si však vybrala Petra Skoumala, s nímž prožila 25 let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ilona Svobodova
Zdroj: Profimedia

Herečka Ilona Svobodová mohla být první dámou. Alespoň to s nadsázkou ráda říká. Kdysi se jí totiž dvořil Miloš Zeman. Ona o něj ale neměla zájem, a nakonec tak všechno dopadlo úplně jinak.


Původně působila herečka jako sekretářka. A jednou před volbami měla na starosti právě doprovázení Miloše Zemana.

„On byl tenkrát vtipný. Mohla jsem objímat stromy na Vysočině. Balil mě, mohla jsem být první dáma, ale odmítla jsem, protože jsem pak odjela už s Petrem Skoumalem,“ cituje její slova server iDNES.

Se Skoumalem žila 25 let

Skladatel, textař a klávesista Petr Skoumal zemřel v roce 2014. Pro Ilonu Svobodovou to byla velká rána. Strávila s ním totiž ve vztahu dlouhých 25 let. Rozloučit se s ním tak nebylo ani trochu snadné.

„Potkávali jsme se už před revolucí v dnešním pražském Švandově divadle,“ uvedla herečka v rozhovoru pro Novinky. S úsměvem prý vzpomíná například na svatbu, na kterou svědci i oddávající dorazili o hodinu dřív. Než obřad začal, byli už přiopilí, nakonec vše ale proběhlo v pořádku.

Že se smrt jejího muže blíží, si moc dobře uvědomovala. Nebyl na tom zdravotně dobře.

„Předtím začal zapomínat texty, ale na pódiu si z toho dokázal udělat legraci. Koncert v září v Malostranské besedě v Praze byl ale už dost tristní, texty zapomínal hodně a neměl ten den ani chuť na pivo nebo panáka. V té době začal hubnout a lékaři zjistili, že má rakovinu skoro všude,“ popsala Svobodová.

Dnes na něho vzpomíná jako na úžasného a geniálního hudebníka, který složil mnoho nadčasových písniček. „Byly to s ním nezapomenutelné chvíle. Seděli jsme, popíjeli víno a on hrál,“ nechala se unést.

Přišla i o partnera

Po smrti manžela se dlouho nedokázala vzpamatovat, nakonec si ale našla nového partnera. Nikdy nechtěla skončit sama. „Potřebuju intelekt, partnera, se kterým si můžu popovídat, když přijdu domů po představení, bavit se s ním o divadle, výstavách, světě kolem nás,“ vysvětlila.

„A můj přítel to všechno splňuje. Někdy mám až pocit, že je reinkarnací mého manžela,“ doplnila. Jenomže po čtyřech letech vztahu přišla další krutá rána a herečka přišla i o tohoto muže. Jeho smrt ji zasáhla a dodnes nepřebolela.

Zdroj: iDNES, Novinky, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články