Ilona Csáková se stáhla do ústraní. Postěžovala si také, kolik lidí z branže se s ní přestalo bavit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ilona csakova
Zdroj: Profimedia

Ilona Csáková se nikdy nebála promluvit. Když se jí něco nelíbilo, ozvala se. A na začátku pandemické situace to dělala poměrně často. Její názory se ale ne každému líbily a celá řada kolegů i fanoušků se obrátila proti ní. Proto nikoho nepodivilo ani to, když její kandidatura do politiky velmi rychle skončila neúspěchem.

Csáková se na začátku pandemické krize hodně vyjadřovala k tomu, že se jí nelíbí nařízení vlády, která podle jejích slov stejně nikam nepovedou. Ačkoli dříve jí to mělo hodně lidí za zlé, časem se ukázalo, že její názory nebyly až tak od věci. Ona je ani dnes nezměnila.

„Zaprvé si nenechám v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, kteří to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO. Zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, jež je naopak kontraproduktivní,“ nechala se kdysi slyšet.

Hlavou nad ní kroutili i kolegové

Ilona se kromě hudby začala věnovat také politice a kandidovala za Volný blok. Jenže podle očekávání mnohých dopadla neúspěšně, a tudíž se raději stáhla. Přestala vyjadřovat své názory tak hlasitě a raději se věnovala hudbě a svým záležitostem v poklidu.

„Nejsem z těch, kteří se tomu brání, nebo to dokonce odmítají. Ti nám vlastně ubližují. Nemohu pochopit kolegyni Ilonu Csákovou, že se tak proti tomu angažuje. Nebo další lidé,“ prohlásil před časem Josef Zíma. A nebyl jediný z Iloniných kolegů, kterému její jednání vadilo.

Sama Csáková si pro Expres postěžovala: „Nestačím se divit, kolik kolegů se přestalo se mnou bavit, ale nebudu jmenovat.“ Právě kvůli všem těmto problémům se podle webu sedmicka.tyden.cz Ilona raději stáhla. Na jejích názorech se ale dodnes nic nezměnilo.

Pochopení, klid a lásku

„Jediné, co si přeji, je pravda, klid a mír. Všem, a to nejen v čase Vánoc. Zdravou a spravedlivou budoucnost. Pochopení, soucit a lásku. To je vše, k čemu se mohu vyjádřit. Všechno ostatní je zbytečné. Vysvětlovat, co se děje v naší společnosti, ve světě. Ten, kdo chce vidět, vidí. Kdo nechce, nevidí nic,“ řekla nedávno Csáková médiím.

Sice její slova už neznějí tak bojovně jako dříve, je jim ale odevzdaná. Zpočátku se snažila bojovat za to, čemu věřila, teď se ale jenom odevzdaně schovala před světem a prohlášení, že koronavirus byl uměle vytvořen, nebo že děti by nikdo neměl nechávat očkovat, raději už nikde neopakuje.

Ačkoli dál žije ve svém přesvědčení, pochopila, že bojovat proti vládě je zbytečné a že tím jenom víc a víc lidí poštve proti sobě. I tak ale, když už se někdo zeptá, ochotně vyjádří svůj postoj. Jen už se tolik neangažuje sama od sebe, a možná dokonce i uznává, že politika nebyla nic pro ni.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz, kafe.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články