Ilona Csáková: Kdysi úspěšná zpěvačka, která dnes opakuje nesmysly z konspiračních webů

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Ilona Csakova
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Ilona Csáková byla jeden čas úspěšnou zpěvačkou. Pak bylo ticho po pěšině, občas se někde ukázala, ale nic převratného. Ale pak přišel covid a Ilona mohla zazářit. A září dodnes, protože i když ji nesledujete, její facebook otevřete už jen proto, že nevěříte, že vážně něco takového mohla vypustit z pusy.

Tento text je komentářem autorky.

V době covidu vznikly dva tábory: nadlidé a ovce. Nadlidé se poznali dle toho, že měli ve všem pravdu a na vše měli argumenty a vysvětlení, ačkoliv ne vždy úplně pochopitelné. Ovce byl pak podle nich ten zbytek, co se řídil nařízeními a nechal se očkovat. A Ilona není ovce.

Silný hlas demonstrantů

Zpěvačka byla velmi slyšet v době pandemie onemocnění covid-19, kdy vystupovala jak proti testování, tak proti očkování. Její názory však velmi kopírovaly dezinformační weby a konspirační teorie.

„Facebook se mě vždy ptá, když vám chci něco sdělit, co se mi honí hlavou? Tak já ti to tedy facebooku povím. Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO, a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní. Vy, co máte otevřené oči, víte. Nesmíte se bát chránit své děti, své zdraví, vaše životy!!!“ napsala na svůj facebook.

Dokonce tvrdila, že nás vláda „práškuje“, aby zvýšila počet nakažených.

Právě její revolta vůči nařízením vlády a představa, že v rámci očkování budou do našeho těla vpraveny čipy, vedla k jejím účastem na demonstracích, které organizoval Lubomír Volný.

Revolta pokračovala kandidaturou

Ilona se rozhodla ve svém boji pokračovat a kandidovala za Volný blok v Jihomoravském kraji. Právě tato její kandidatura vedla k ostré kritice i ze stran kolegů.

Například Janis Sidovský se o zpěvačce zmínil v rámci pořadu Slyšíme se?, kde mluvil o politice obecně, ale byl dotázán i na to, zda si s někým ve svém okolí názorově nerozumí.

Na dotaz, zda se s Ilonou Csákovou osobně bavil o názorových rozdílech, Sidovský přiznal, že nikoliv. Vyjádřil zejména nesouhlas s jejím vstupem do Volného bloku a její kandidaturu za něj.

„Mě tohle na Iloně upřímně velmi mrzí a musím říct, že kdybych ji teď měl někam obsadit do show, které dělám, tak že k tomu přihlížím, že tohle udělala. Protože podpořila někoho, kdo byl významně proti gayům, a nemůžete s takovým člověkem spolupracovat,“ uvedl Sidovský s tím, že ho Ilona svou podporou nenávisti zklamala.

Covid není, válka není

Zpěvačka však covidem neskončila a pokračuje v další revoltě. Tentokrát se na svém facebooku zastala děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka. Ten je vystaven tlaku, aby opustil svou pozici za účast na demonstraci.

Ševčík byl zachycen fotografy, jak jej policie zajišťuje mezi demonstranty, kteří se snažili vniknout do budovy Národního muzea, aby strhli ukrajinskou vlajku.

Ševčík se hájí, že šel z rodinné oslavy náhodou kolem, ale vzhledem k jeho názorům a dřívějším problémům tomuto vysvětlení málokdo věří.

Fotky z akce pro zpěvačku ale nejsou důkazem a Ševčíkovi plně věří. Stejně tak jako například maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi, který dle ní skvěle motivuje mladé lidi.

Když jsi debil za covidu….

Ilona Csáková byla jeden čas hodně slyšet a vidět. Její píseň o růžové barvě mělo hodně lidí problém dostat z hlavy. Řadila se mezi úspěšné zpěvačky, které však upadly v zapomnění.

Ráda bych věřila, že se zpěvačka jen chtěla zviditelnit, a tak se účastnila všech demonstrací a opakovala nesmysly z konspiračních webů.

Ve skutečnosti jsem však přesvědčená, že zpěvačka svým tvrzením opravdu věří. Opravdu si myslí, že nás za covidu posypávali práškem, aby nás nakazili. Stejně tak si myslí, že očkování byla snaha nás očipovat.

A tak jsem si tak vzpomněla na zprávu, která chvíli po vypuknutí války na Ukrajině zaplavila facebook.

„Když jsi debil za covidu, jsi debil i za války,“ zněla tato zpráva a já nemohu než souhlasit. Lidé, kteří se za covidu vyznačovali názory hodnými zavření na psychiatrické léčebně, mají i na tu válku tak trochu jiný názor.

Takže ovcím zdar, a pokud nebýt ovce znamená následovat Ilonu, hlásím se jako velitelka ovcí!

Zdroj: iDNES, Stream, Forum24, Facebook

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články