Igor Chmela skončil s alkoholem. Už to prý nebylo roztomilé ani vtipné

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
igor chmela
Zdroj: Profimedia

Celá řada celebrit má nějaké své neřesti. Cigarety, bujaré večírky, střídání partnerů… Igor Chmela se sice nikdy žádným velkým skandálem neproslavil, i tak ale uznal, že ve svém věku by mohl žít lépe než doposud. Proto se po padesátce rozhodl skončit s alkoholem.

Možná ho k tomu vedla i jeho role v televizním seriálu Modrý kód, kde si zahrál na alkoholu závislého doktora Viktora Žáka. Po vyléčení se z něho v pokračování snímku pod názvem Sestřičky stal primář celé nemocnice, nikdy se ale nálepky toho, kdo pije, nezbavil.

V reálném životě se o Chmelovi rozhodně nedá říci, že by měl s alkoholem problémy. Občas to ale podle svých slov přehnal, a především kvůli svému vlastnímu zdraví se proto rozhodl s pitím úplně skoncovat. Souvisí s tím i další změny, které ve svém stravování udělal.

Nedokázal jsem to odhadnout

„Co se týče toho pití, to bylo racionální rozhodnutí. Já to řeknu na rovinu. Ve dvou z deseti případů se mi stalo, že při tom nadměrném požívání alkoholu se to někdy vymklo z rukou – a v padesáti to není ani roztomilé, ani vtipné,“ svěřil se podle webu sedmicka.tyden.cz Chmela.

„Uvědomil jsem si, že pokud nedokážu predikovat, které dva případy z těch deseti to budou, nezbývá mi než to zabalit celkově,“ dodal s tím, že změnil i své stravovací návyky a také přestal kouřit. Jenomže to nebylo tak snadné, jak si myslel.

„Vydržel jsem to dva roky, teď se mi to trošku vymklo z rukou, abych tady zase nevypadal, že jsem nějaký Mirek Dušín, který plní všechna svá předsevzetí na sto procent. Ale zase to samozřejmě zkusím,“ nechal se slyšet s tím, že alespoň většiny zlozvyků se vzdal a hodlá s nimi dál bojovat.

I kvůli roli

V rozhovoru pro dvojka.rozhlas.cz přišla řeč také na nejnovější film, ve kterém si Chmela v tomto roce zahrál. Jedná se o komedii Láska na špičkách. „Mám tam taneční vystoupení, tedy z mé strany je to pokus o taneční vystoupení. Když jsme to nacvičovali, tak jsem se moc nesmál,“ přiznává.

Možná i snaha o nové role je pro něho motivací k tomu, aby žil zdravě a mohl i nadále fanouškům dělat radost tím, co ve filmech a seriálech předvede. Podle všeho by se měl příští rok objevit ve dvou velkých novinkách. Jde o filmy Oběť a Mimořádná událost.

Tak nezbývá než doufat, že Chmelovi jeho snaha vydrží i nadále. A třeba si můžeme vzít z jeho předsevzetí ponaučení a do nového roku se pokusit také něco změnit. Ať už jde o alkohol, cigarety, nebo třeba omezení nezdravého jídla, vždy je něco, na čem může člověk zapracovat.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz, dvojka.rozhlas.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články