Idol žen Vladimír Kratina je již 30 let šťastně ženatý se zdravotní sestrou

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
vladimir kratina
Zdroj: Profimedia

Jeden z našich nejvyšších herců, charismatický Vladimír Kratina, navzdory pověsti milovníka žen stojí již přes třicet let po boku jedné ženy. S manželkou Jitkou vychovali dvě dcery. Dcera z prvního manželství kdysi emigrovala s maminkou do Francie.


Přes tři desetiletí spolu

Vypadá to, jako by se v poslední době roztrhl pytel s rozvody a rozchody známých osobností. Tomu se však vymyká manželství Vladimíra Kratiny. S vystudovanou zdravotní sestrou Jitkou tvoří spokojený pár již více než 30 let. Vzali se v roce 1992 a jsou rodiči dcer Dominiky a Sofie.

„Já jsem do své ženy permanentně zamilovaný. Už léta. Jsme spolu pětadvacet let. Prožíváme pořád vášnivou lásku, žena má své vášnivé slovní výlevy a já jí vášnivě oponuji,“ prozradil Blesku Kratina svůj recept na šťastné manželství.

První manželství nevyšlo

Pro Vladimíra Kratinu to ale není první manželství. Krátce po studiích vstoupil do manželského svazku s loutkoherečkou Šimonou Součkovou a brzy se jim narodila dcera Marie. Vztah však nevydržel a Šimona s novým partnerem a dcerou emigrovala do Francie.

Dvanáct nevázaných let

Vladimír Kratina se s dcerou kvůli tehdejšímu režimu nemohl vídat a smutek mu pomáhaly zahánět ženy. Mezi prvním a druhým manželstvím uběhlo dvanáct let, kdy si herec užíval zájmu žen, jehož se mu dostávalo vždycky dostatek.

„Byla to složitá situace, nelehká doba, ale tehdy jsem žil dost naplno. Měl jsem třeba velkou lásku z Bělehradu, z Jugoslávie, zamilovaní jsme byli od první chvíle. Rok žila se mnou v Praze, plánovala studovat v Americe, Jugoslávie byla světu mnohem otevřenější než my. Jenže já jsem nemohl nikam, ani do Jugoslávie, natož do Ameriky, tak jsem o ni přišel,“ přiblížil herec na Primě.

O zábavu má postaráno

Se všemi dcerami je však Vladimír Kratina v kontaktu a těšit se může i z vnoučat. „Nejstarší dcera žije s rodinou ve Francii, viděl jsem je po roce a půl, kvůli covidu. Druhá dcera v pořadí je tady v Praze a už má taky prcka, s tou se vídám častěji. Nejmladší, Sofince je devatenáct. Tam ještě dědeček nejsem,“ řekl serveru Novinky.

Do důchodu se ale herec nechystá. Točí seriály a zkouší v Činoherním klubu nové představení Kočka na rozpálené plechové střeše. Na filmových plátnech jsme ho letos mohli vidět ve filmu Roberta Sedláčka Promlčeno.

Zdroj: Super, Blesk, Novinky, Prima

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články