Hypochondr Jiří Langmajer přiznal lásku k potravinovým doplňkům. Nakazil už i manželku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jiri langmajer
Zdroj: Nextfoto

Hypochondři to nemají lehké. Když jsou nemocní, dokážou svůj stav strachem mnohonásobně zhoršit. A pokud jsou zdraví, nějakou nemoc si jednoduše vymyslí. Jiří Langmajer je jedním z nich, a tak není divu, že velká část jeho výplaty padne na doplňky stravy.

Seznámení manželů proběhlo opravdu stylově. Při natáčení filmu Doktor od jezera hrochů zaslechl hypochondr Jiří Langmajer kašel a samozřejmě mu to nedalo, aby se nezačal pídit, kdo kašle a zda není nemocný. No a kašlající byla právě Adéla Gondíková.

Velký žrout peněz

Jelikož hypochondrům nevysvětlíte, že jim nic není, nezbývá nic jiného než se s jejich libůstkami smířit. To udělala i manželka Jiřího Langmajera, herečka a moderátorka Adéla Gondíková.

Zálibu Jiřího v prášcích všeho druhu se snaží tolerovat, a dokonce si dá občas s ním. Jenže takové množství pilulek něco stojí. A ačkoliv je Jiří Langmajer jedním z nejobsazovanějších českých herců současnosti, peníze se na účtu moc neohřejí.

„Je mnoho věcí, které mám rád. Dvě z nich jsou potravinové doplňky a plzeňské pivo. Oboje konzumuji s láskou a empatií. Jenže od přírody jsem hypochondr, to znamená, že za to nemůžu,“ obhajuje herec své počínání portálu Aha! pro ženy.

„Mám spoustu internetových odkazů na různé stránky se zdravými produkty a kupuju, kupuju, kupuju. Pořád nám něco vozí a já to do sebe cpu, utrácím peníze, protože někde je utratit musím,“ pokračoval vysvětlením, kam mizí jeho úspory.

Adéla manžela podporuje

Víru v účinnost různých doplňků už začala přebírat i jeho manželka. Nejen, že si občas dopřeje také nějakou pilulku, ale navíc darovala svému muži vskutku praktický dárek. K Valentýnu dostal Jiří speciální láhev se zásobníkem na léky.

Zálibě Jiřího Langmajera by moderátorka neunikla, ani kdyby chtěla. „On má opravdu strašné množství léků a tvrdí, že jsou přírodní. Kupuje to ve velkém. Teď najel na čaje. Tak nám pořád domů někdo vozí nějaké balíky. Vypadá to jako pytle od sena. Přesypává si to do dóziček a nadepisuje si je podle účelu,“ prozradila na svého muže v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Boj s vnitřními démony

Než poznal svou nynější manželku, dlouho se svým zdravím válčil. Emociálně náročné povolání a neustálé pochyby o sobě samém nakonec zavedly Jiřího Langmajera k psychiatrovi.

„I když bylo rozhodnutí vyhledat pomoc nevyhnutelný, provázel ho pocit vnitřní prohry. Doktor mi tehdy naštěstí velmi rychle vysvětlil, že deprese je nemoc jako každá jiná a jako takovou je třeba ji léčit. Stejně jako třeba léčíte vysokej krevní tlak nebo problémy se štítnou žlázou,“ svěřil se magazínu biOrganica.

„Najednou se začalo všechno měnit, a co je nejdůležitější: fungovalo to úplně přirozeně. Přišla spolupráce s mladýma lidma, objevil jsem otužování, začal jsem se víc hýbat a starat se o svoje tělo.“

Boj s vážnou nemocí vyhrál, což se odrazilo i na jeho chování. Herec dříve považovaný za arogantního a problémového je nyní mezi režiséry velmi oblíbený.

Jak několikrát zdůraznil, hlavní motivací, díky které se rozhodl navštívit odborníka a zapracovat na svém psychickém stavu, byla Adéla Gondíková. Našel v ní oporu i parťáka pro život a evidentně jim to stále klape.

Zdroj: idnes.cz, ahaonline.cz, biorganica.cz

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články