Hvězda Ulice Lenka Zahradnická stále kojí dvouletou dcerku. Venku, vevnitř i v lese

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lenka zahradnicka
Zdroj: Profimedia

Herečka Lenka Zahradnická se proslavila především rolí Hedviky v seriálu Ulice, zahrála si ale také v seriálu Vyprávěj. Kromě herectví se ale naplno věnuje také své rodině. Má doma dvě děti, její starší dceři jsou čtyři roky, mladší holčičce skoro dva. V minulosti měla Zahradnická ale problémy s některými fanoušky, kteří ji odsuzovali za to, jak dlouho své děti kojí.

Na tom, jak dlouho by se mělo dítě po narození kojit, se celá řada žen neshoduje. Někdo přestává v roce, některé maminky ale kojí i do dvou let. Jak to měla v tomto ohledu Zahradnická? Její dceři Jovance budou brzy dva roky, stále ale od maminky pije mateřské mléko.

Dotazy na toto téma dostává Zahradnická poměrně často, proto se rozhodla zareagovat na svém instagramu, kam přidala fotku s holčičkou přisátou na hrudi. „Tady odpověď na dotazy, jestli ještě kojím,“ svěřila se ve stories. A kojit prý hodlá herečka, co nejdéle to půjde.

Je to dar

„Je to zázrak, je to dar a není to samozřejmost. Kojím venku, vevnitř, v lese i na ulici. Zkrátka tehdy, když je to potřeba,“ uvedla podle Blesku Zahradnická již v minulosti s tím, že se za to rozhodně nestydí a patří k těm, kteří kojení doporučují co nejdéle.

„I když je kojení velmi intimní věc, dá se vykonávat i tak, že nemusí pobuřovat davy. A pokud se přece jen někdo takový najde, tak má asi hlad a problém. Děkuju za to, že můžu! Není to samozřejmost. Mléku a slovní zásobě zdar!“ uvedla Lenka Zahradnická pro super.cz.

Podle jejích slov jde o proces, který je přirozený, a maminky, které mají mateřské mléko delší dobu, mohou být šťastné, že dopřávají dítěti to nejlepší, co potřebuje. Odstavit dcerku násilím rozhodně nehodlá, dává tomu spíše přirozený průběh.

Někteří lidé protestují

Některým fanouškům se to ale nelíbí a v minulosti se na ni strhla i vlna kritiky. Lenka totiž přiznala, že své první dceři dopřála mateřské mléko i v jejích třech letech, což je podle některých už přehnané. Zahradnická na to má ale svůj názor, negativní názory jiných bere s rezervou.

„Jasmínku jsem kojila dva roky, odstavila se v podstatě sama bez pláče a hysterie,“ zareagovala kdysi na dotaz jedné z fanynek. Když se herečce narodila druhá dcerka, starší prý přece jen záviděla a chtěla i skoro ve třech letech také trochu mateřského mléka.

„Zkusila to na mě, že by taky chtěla mlíčko, ale už se s ní dá dobře diskutovat, tak jsem jí vysvětlila, že ona může zmrzlinu a spoustu dobrot, co ségra zatím nemůže, že ta má jen to mlíčko,“ zasmála se tehdy Zahradnická. Ačkoli se snaží kojit co nejdéle, uznala, že ve třech letech už by to opravdu bylo příliš.

Zdroj: Blesk, super.cz, Šíp

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články