Hvězda Ulice Eva Hacurová se bála nahoty, protože se nepovažuje za nejhubenější. Jako burleska se však dočkala vlny pozitivních reakcí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eva hacurova
Zdroj: Profimedia

Hvězda Ulice Eva Hacurová je v seriálu známá jako mladá žena, která marně touží po miminku. V realitě ale už na jaře porodí své první dítě. Kromě seriálové Alice se proslavila také rolí nesmělé učitelky, která se později stane burleskou. A v návaznosti na to ji lidé zahrnuli dopisy.

Eva Hacurová byla nominována na Českého lva za vedlejší roli ve filmu Chyby. Příliš nadějí na výhru si ale podle Blesku pro ženy nedávala a i nominaci vnímala jako velkou věc. „Úplně upřímně – byla jsem dost realista. Nominace mi pochopitelně udělala velkou radost, ale nedělala jsem si velká očekávání,“ přiznala se.

Ocenění fanoušků si zasloužila mimo jiné i proto, že ačkoli například v Ulici hraje spíše stydlivou ženu, v Chybách se setkala s řadou odvážných scén, se kterými již zkušenosti měla. Například ve filmu filmu Až budou krávy lítat tančila v negližé. Fanoušci ji tak milují jako herečku, která dokáže zahrát kohokoli.

Bála se kritiky

Když dostala poprvé Hacurová nabídku na odvážnější roli, podle svých slov dlouho zvažovala, zda do toho jít. Měla strach, že se bude muset srovnávat s kritikou, protože není podle svých slov úplně nejhubenější. Prozatím ale údajně žádné negativní vzkazy od fanoušků nedostala.

„Bála jsem se potenciální kritiky svého těla a soudů, které bolí. Dneska jsem ale zpětně strašně ráda za tu zkušenost a šanci. Dalo mi to opravdu hodně, právě co se týče vnímání různorodosti nebo „odchylek“ ženského těla,“ objasnila v rozhovoru. Dodala, že ale stále s nahotou trochu problémy má.

Tisíce vzkazů

Dopisů a vzkazů na sociálních sítích dostala prý po filmu Chyby herečka řadu. A to nejen od žen. Žádná ze zpráv ji ale přímo nekritizovala, jednalo se vesměs o milá přání, která ji motivovala k tomu, aby na sobě zapracovala a i dál byla takovou herečkou, jako doteď.

„Ta vlna reakcí byla obrovská a krásná. Psali mi nejen ženy a dívky, ale i muži, to mě překvapilo. O šikaně, kterou zažívali, o tom, jak celý život bojují s pocitem méněcennosti,“ svěřila se Eva s tím, že některým se pokusila i odepsat a povzbudit je, protože si dobře uvědomuje, jaké to pro ně musí být.

„Psaly mi ženy, které se na základě filmu samy přihlásily do kurzu burlesky, ženy, které si po deseti letech vzaly sukni, ve které se do té doby styděly vyjít ven. Dodnes mi ještě občas napíšou divačky a dostala jsem krásné reakce i ze zahraničí. Vlastně nic z toho, čeho jsem se na začátku tak obávala, se vůbec nestalo,“ dodává.

I když dnes je známá hlavně jako Alice, role burlesky pro ni byla tou nejvýznamnější v jejím životě a je ráda, že si tím vším prošla. Zároveň jí dělá radost i to, že může občas lidem nějak pomoci a motivovat je. V současné době se věnuje nejvíce sama sobě, odpočívá a těší se na miminko, které dlouho tajila. Dokonce už prozradila, že to bude holčička.

Zdroj: Blesk, Blesk pro ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články