Hvězda Harryho Pottera neměla hlas a nebyla šťastná. Emma Watson se věnuje tvůrčímu psaní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Emma Watson
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Naposledy mohli diváci herečku Emmu Watson vidět v roli Meg March v novém zpracování románu Malé ženy z roku 2019. Od té doby nepřijala žádnou roli a drží se v ústraní. Prý proto, že neměla hlas. K hraní se chystá vrátit, ale zatím neví, kdy to bude. V mezidobí se věnuje nové značce ginu a aktivismu.

Proslavila se v jedenácti letech a ze dne na den se z ní stala hvězda. Následně se objevila v mnoha filmech a její herecká kariéra byla na vzestupu.

Z ničeho nic ale vše ustalo a Emma si dala od herectví pauzu. Jak ale bude dlouhá? A vrátí se ještě k hraní?

Nebyla šťastná a neměla hlas

„Nebyla jsem moc šťastná, mám-li být upřímná. Myslím, že jsem se cítila trochu v kleci,“ prozradila herečka v rozhovoru pro Financial Times.

Emma dále dodala, že po ní novináři neustále chtěli nějaké vyjádření, a to i o věcech, o kterých nic nevěděla nebo se v nich vůbec neangažovala.

„Bylo velmi těžké být tváří a mluvčí věcí, ve kterých jsem nebyla zapojená,“ dodala ve zmíněném rozhovoru.

Herečka v mezidobí rozhodně nesedí se založenýma rukama, a vrátila se dokonce do školy. Dodělává si magisterský titul na Oxfordské univerzitě v oboru tvůrčího psaní.

Je tedy nějaká možnost, že Emmu Watson opět uvidíme ve filmu?

„Ano, absolutně,“ řekla herečka s tím, že už se ale nechce přepínat do režimu robota a čeká na správnou příležitost.

Chce se zaměřit spíše na psaní

V nejnovějším rozhovoru pro British Vogue pak dodala, že si „nemyslí, že odešla od herectví“. Uvedla, že se nyní zaměřuje na druhou stranu filmu – režii a produkci.

Watson debutovala jako režisérka v roce 2022 krátkým filmem, který sloužil jako reklamní kampaň pro vůni Prada Paradoxe. Dalším krokem je prý hrát v něčem, co sama napsala.

„Filmy mohou vznikat desítky let. Hledat je, psát a dávat dohromady. Nevidím to jako uzavření. Vidím to jako otevření,“ dodává Watson k otázce, za jak dlouho se vrátí k hraní.

Mezitím se také věnuje nové značce ginu, kterou uvedla na trh společně s bratrem Alexem. A na rozdíl od herectví neukončila své aktivity v oblasti aktivismu za rovnost pohlaví a udržitelnost.

Hereckou pauzu si očividně velmi užívá a je vděčná, že se pro ni rozhodla.

„Jsem tak ráda, že jsem odstoupila od herectví, protože mám pocit vlastního hlasu, tvůrčího prostoru a suverenity, což si myslím, že jsem dříve neměla,“ prozradila pro ABC News.

Vypadá to tedy, že se spíše dočkáme nějakého filmu, který bude herečka režírovat, než filmu s Emmou Watson v hlavní roli.

Zdroje: Financial Times, British Vogue, ABC news

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články