Hvězda filmu Mamma Mia! se objevila i v sérii o Harrym Potterovi. Prozradíme vám, koho hrála

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
julie walters
Zdroj: Profimedia

Věk je jen číslo. Hvězda filmů o Harrym Potterovi či muzikálu Mamma Mia! Julie Walters je jasným důkazem toho, že stárnout se dá s grácií. Bohužel sympatická herečka sice dokáže překonat vrásky, ale ne rakovinu.

Když se řekne jméno herečky Julie Walters, mnoha lidem se vybaví Molly Weasleyová z Harryho Pottera či Rosie z Mamma Mia! Britská herečka, která přežila svůj vlastní porod, během kterého se málem udusila pupeční šňůrou, je zkrátka známá všem.

Skvělá komediantka

Původně na přání své matky pracovala jako ošetřovatelka, ale její tehdejší přítel ji přemluvil, aby péče nechala a začala se věnovat herectví. Mamince se nelíbilo, že dcera odešla z nemocnice, ale mladá Julie začala první zkušenosti sbírat v divadle.

Vyzkoušela si také stand-up komedii, což bylo pro její budoucnost přínosné. Právě v komediálním žánru se totiž tahle britská hvězda našla.

Největší slávu ale získala až v pozdějším věku, když byla obsazena do všech dílů o Harrym Potterovi, obou dílů muzikálu Mamma Mia! či do filmů jako Vášeň a cit, Paddington nebo Mary Poppins se vrací.

O nemoci nikdo nevěděl

Jenže ani slavným lidem se zákeřné nemoci nevyhýbají a Julie je toho jasným důkazem. Více než rok a půl dokázala tajit svůj boj s rakovinou.

V loňském roce se ale rozhodla, že půjde s pravdou ven a přiznala rakovinu tlustého střeva. Apelovala na všechny, aby na sebe dávali pozor a při jakýchkoliv příznacích šli k doktorovi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Molly Weasley (@molly.weasleyofficiel)

Během doby, kdy nemoc tajila, podstoupila operaci, při níž jí lékaři odstranili třicet centimetrů nádorem postiženého tlustého střeva, pak následovala chemoterapie. Na první dávku prý nikdy nezapomene. Třásla se jí ruka a měla pocit, že zabíjí samu sebe.

Nemoc ji změnila

Když jí doktor řekl, že vše může být jako dřív, herečka neváhala. Zažila i těžké chvíle a její optimismus se postupně vytrácel. Bála se, že se z narkózy už neprobudí.

Když ale otevřela oči, cítila se úžasně. Kvůli jejímu boji byly vystřiženy některé její scény z pokračování muzikálu Mamma Mia! a chyběla i na premiéře. Agent to ale vysvětlil tím, že jí praskla kýla.

Rakovina herečku změnila. Tvrdí, že už není stejná jako dřív. Nemoc ji svým způsobem pomohla vystoupit z neustálého martyria natáčení. Sice svou práci miluje, ale měla z ní zároveň i dost stresu.

Dnes už je naštěstí zdravá a plná síly, ale zároveň je poučená, že zdraví je opravdu to nejdůležitější.

Autor: Barbora Turková

Související články