Hříšný tanec a love story? V reálu si Patrick Swayze dělal z Jennifer Grey legraci, herci se zpočátku nemohli vystát

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Hrisny tanec
Zdroj: Profimedia

Film Hříšný tanec zná snad každý a přerod Baby z dítěte na sebevědomou ženu díky lásce k tanečníkovi Johnnymu uchvátil nejednoho diváka. Film se jevil tak, že to mezi herci jiskřilo a svou lásku snad ani nemuseli hrát. Ve skutečnosti si ale herci nemohli přijít na jméno a Patrick Swayze si z Jennifer Grey dělal opakovaně legraci.

Když v roce 1987 vyšel film Hříšný tanec, byl z něj okamžitě hit. Jennifer Grey bylo v době natáčení 26 let a Patricku Swayzemu bylo 34.

Na roli Baby se hlásily například Winona Ryder či Sarah Jessica Parker. Producentka Linda Gottlieb ale měla jasno od chvíle, co Grey vstoupila do místnosti.

„Jennifer Grey strčil do zkušební místnosti její otec a my jsme se zamilovali,“ uvedla Gottlieb pro server People. Přitom hereččin tehdejší partner, Matthew Broderick, jí před konkurzem prý řekl, že roli určitě nedostane.

Prokleté natáčení?

Server CheatCheet uvádí, že Jennifer Grey prohlásila, že film byl prokletý a natáčení extrémně chaotické.

Film se natáčel ve dvou letoviscích, v Severní Karolíně a ve Virginii. Štáb ale mohl natáčet až ve chvíli, kdy odjeli návštěvníci daných letovisek. V důsledku toho se letní scény filmu musely natáčet na podzim.

Listy stromů se tak například musely nastříkat nazeleno, protože už začaly přecházet na podzimní barvy. Podzim s sebou také přinesl hodně deště a následně se objevilo hodně komárů. A protože herečka je prý magnet na komáry, musely ji maskérky neustále zakrývat štípance.

Grey také uvedla, že dialogy nebyly úplně plynulé a musely je za běhu měnit. A nejslavnější větu „Baby nebude sedět v koutě“ dokonce Patrick Swayze nechtěl vůbec říct.

Herečka se dále rozmluvila o zraněních, kterých bylo při natáčení opravdu mnoho. Někdo prý spadl ze žebříku, další si zlomil palec na noze, někdo jiný si zlomil zápěstí, další herec omdlel úpalem a vypukla otrava jídlem. Během jedné scény navíc upadl sám Patrick a zhoršilo se mu staré zranění kolene.

Vztah jen na obrazovce

Herečka také uvedla, že byla pod velkým tlakem, protože je ve filmu skoro v každé scéně. Když nenatáčela, musela zkoušet nebo byla zkouška kostýmů.

Největším problémem byl ale vztah mezi hlavními hrdiny. Již se znali z natáčení filmu Rudý úsvit a Grey vadilo, že si herec ze všeho dělá legraci. „Byl jako macho a já jsem to prostě nemohla vydržet,“ uvedla dle serveru Business Insider.

Když se dozvěděla, že právě on má být jejím partnerem ve filmu, měla prý pochybnosti. Ale kamerová zkouška ji přesvědčila, že to s hercem zkusila.

„Vytáhl mě na chodbu a řekl mi: Mám tě rád a je mi to moc líto. Vím, že nechceš, abych ten film dělal,“ řekl jí prý Swayze se slzami v očích.

To byl ten okamžik, kdy herci zakopali válečnou sekeru. Nikdy se z nich ale nestali nejlepší přátelé.

Swayze se Grey posmíval

Tření mezi nimi zůstalo a vyšlo na povrch například při scéně, ve které Patrick přejíždí Jennifer po paži a ona vyprskne smíchy.

Server Smooth Radio uvádí, že se scéna musela natáčet více než dvacetkrát a Grey se stále chichotala, což herce vytáčelo.

Jeho naštvanost ve filmu tedy vůbec není hraná a režisér se rozhodl tyto pokažené scény ve filmu nechat.

Dle Gottlieb byla navíc herečka emotivní a citlivá, což vedlo k tomu, že si z ní Swayze dělal legraci. Nikdo by toto napětí ale nepoznal, protože na veřejnosti o sobě dvojice mluvila vždy hezky a s respektem.

Grey tak třeba později připustila, že to byl právě Swayze, kdo ji naučil těžké taneční pohyby. Navíc prý moc hezký voněl a měl hebkou kůži.

Zdroje: CheatSheet, Business Insider, People, Smooth Radio

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články