Hra o trůny: Tyrion Lannister se vyfotil se svou voskovou figurínou. Fanoušci mají problém rozeznat, kdo je kdo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Game of thrones Tyrion
Zdroj: Profimedia

Hra o trůny je seriál oblíbený napříč generacemi. Historické a fantasy scény plné války, soubojů o moc a emocí se proslavily díky mnoha skvělým hercům, k nimž bezpochyby patří i Peter Dinklage.

Herec, který se proslavil především po roce 2003 ve snímcích Přednosta, Vánoční skřítek nebo Letopisy Narnie: Princ Kaspian, se narodil s poruchou zvanou achondroplázie.

Kvůli té se jeho růst zastavil na 135 centimetrech. Ve filmech ho jeho fanoušci poznají především podle trpasličí výšky. Ta ale mnoha postavám dodává na autentičnosti.

Několik ocenění za jedinou roli

Nejslavnější role Tyriona Lannistera vynesla herci ne jedno, ale hned několik velkých filmových ocenění. K těm se řadí například Zlatý glóbus, cena Emmy nebo cena Sdružení filmových a televizních herců.

Tyrion Lannister je sice vznešený potomek nejbohatšího člověka v Sedmi královstvích, kvůli své výšce je ale často cílem posměšků a urážek. V českém dabingu dostal v seriálu přezdívky Skřet, Zakrslík nebo Polomuž.

Jeho rodina ho nenávidí a většina lidí, kteří ho znají, jím pohrdá. Podle některých je ztělesněním démona a symbolem zla. Zároveň je ale inteligentní, dokáže se všem vyrovnat a z toho, co si o něm myslí okolí, si nic nedělá.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Dinklage (@peterdinklage)

Peter Dinklage v několika rozhovorech přiznal, že ačkoli je jeho postava ostatními postavami v seriálu nenáviděná, on sám si její ztvárnění užil. Navíc si prý dobře uvědomuje, že o co víc ho nesnáší fiktivní postavy, o to oblíbenější je mezi diváky.

V několika anketách se Tyrion umístil mezi nejoblíbenějšími postavami Hry o trůny. Možná je to jeho povahou, možná ale také tím, že narozdíl od některých jiných postav přežil déle než jednu sérii.

Jeden v obleku, druhý v ležérním outfitu. Který je ten pravý?

Na Instagramu se objevují příspěvky Petera Dinklagea často. Před nedávnem přidal fotografii, na které stojí vedle voskové figuríny, která jako by mu z oka vypadla. Stejně vysoký, učesaný i usměvavý voskový parťák je od pravého Petera k nerozeznání.

Zatímco jeden má na sobě košili, kravatu, černé kalhoty a společenské boty, druhý je oblečený ležérně v černém triku a mikině. A na první pohled opravdu nejde říci, který je ten pravý.

Zatímco někteří fanoušci bez váhání poznají originál a píší Peterovi, jak mu to sluší a jak skvělým hercem je, jiní se mezi sebou vzájemně dohadují, jestli je voskovou kopií postava vlevo, nebo vpravo.

V několika komentářích se objevuje i poznámka o tom, že jeden Peter je roztomilý, ale dva jsou už téměř příčinou pro počínající cukrovku. Především fanynky jásají nadšením.

Jestli se herci v budoucnu podaří svou roli ze Hry o trůny něčím překonat, není jasné. Pokud ano, bude to zaručeně něco velkého. Seriál se totiž těší oblibě, s jakou se už dlouhé roky žádný snímek nesetkal.

Zdroj: Instagram
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články