Honza Musil na videu shrnul, proč je jeho favoritkou Danuše Nerudová. Vyzdvihl její pevné názory a vytrvalost

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
honza musil
Zdroj: Nextfoto

Moderátor Honza Musil má v tom, komu dá v prezidentských volbách hlas, jasno. Z několika příspěvků na jeho instagramu je jasné, že jeho favoritkou je Danuše Nerudová. Přesto ale své důvody a názory shrnul ve videu, v němž se fanouškům svěřil, proč právě ona.


Nerudová podle Honzy bere svoji kandidaturu opravdově, přitom srdečně a lidsky. To uvedl už v příspěvku na začátku října, ve kterém ukázal svou společnou fotku s Danuší a vychválil ji snad ve všech ohledech.

Od té doby s ní byl na několika besedách, které pro lidi pořádala. Zaměřil se na její podporu ve velkém a stala se pro něho zkrátka jedinou možnou kandidátkou. „Přeji si v čele státu člověka, který úřad povýší noblesou, hlavně ale lidsky. A upřímně, ženy, jak se ukazuje, to umí tak nějak lépe,“ uvedl už dříve.

Na psaní už nemá sílu

Těsně před volbami zveřejnil Honza Musil na instagramu video, ve kterém svou podporu Danuši Nerudové shrnul. Hlavním důvodem prý je to, že už nemá sílu na to, aby odepisoval na všechny dotazy po jednom. Rozhodl se tak pro souhrnnou odpověď formou klipu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Honza Musil/Jan Gareth Musil (@musilhonza)

Ne všechny dotazy, které k němu fanoušci směrovali, byly prý milé. To ho ale netrápí, protože ne všichni musí mít stejný názor jako on.

Ekonomka, máma a manželka

Podle Musila by byla Danuše skvělou prezidentkou především proto, že má pevné názory a umí vytvrvat.

Danuše Nerudová je nejen kandidátka na prezidentka, ale také ekonomka, máma a manželka, která se vyzná v mnoha oblastech života. A často jde právě o oblasti, v nichž se lidé podle Musila mnohdy trápí. I proto, že má životní zkušenosti, by prý Nerudová dokázala pomoci.

„Konečně se zjevil někdo, kdo dokáže věci pojmenovávat a mluvit i o tom, čemu se jiní politici záměrně vyhýbají,“ uvedl Musil k dotazu, zda nepoužívá Nerudová podporu LGBT+ komunity tak trochu záměrně jako kampaň. On sám má partnera a za podporu ekonomky je velmi rád.

„Ona jakožto prezidentka může a musí stmelovat lidi. Musí nám všem nalívat naději do srdcí,“ dodal s tím, že to podle něj Nerudová dělá ve všech ohledech, jak co se týče názorů na manželství pro všechny, tak ohledně válečných témat poslední doby, tak i v ohledu všeobecném.

Ve svých příspěvcích i ve stories Jan Musil Danuši podporuje, jak to jenom jde. Závěrem videa moderátor prosí, aby se všichni rozhodli podle svého nejlepšího uvážení a volili toho, kdo skutečně republice ve všech ohledech pomůže.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články