Homosexualitu Zdeňka Trošky jeho otec nikdy nepřijal. Když si přivedl přítele, odcházel z domu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zdenek Troska
Zdroj: Profimedia

Zdeněk Troška se se svojí homosexualitou nikdy netajil. Ve skutečnosti se několikrát nechal v médiích slyšet, že je na ni dokonce hrdý. A to i přesto, že jeho otec se s tím nikdy nesmířil. Na rozdíl od maminky, která režiséra podporovala, jeho otec byl od samého začátku proti jeho vztahům s muži.

„Matka je moderní žena. Jako věřící s tím nesouhlasila, ale říkala mi: ‚Je to tvůj život a já si jen přeju, abys byl šťastný.‘ Mrzelo ji to i proto, že se těšila na vnoučata. Naštěstí bratr má rodinu a dvě dcerky,“ svěřil se v roce 2006 Troška v rozhovoru pro iDNES.

Otec to nesl velmi špatně

Podle serveru Blesk se Zdeněk Troška svěřil mamince se svými city k mužům už v patnácti letech. U otce se trochu bál toho, jak to přijme. A ukázalo se, že oprávněně.

„Táta se s tím nikdy nesmířil. Nedokázal pochopit, jak se mi můžou nelíbit ženský,“ svěřil se režisér s tím, že mu to bylo velmi líto. Když si prý domů přivedl někdy přítele, otec odcházel pryč.

„Vždycky, když za mnou do Hoštic přijela nějaká kamarádka ze školy nebo od filmu, omládl o dvacet let a čepejřil se jako kohout. Ale v momentě, kdy se tu zastavil kamarád, řekl ‚Nazdar‘ a odcházel,“ vzpomíná smutně Troška.

Nikoho nastálo nechce

I když se režisér netají tím, že je homosexuál, žádného partnera prý vedle sebe nechce. V roce 2016 uvedl, že je ve věku, kdy už si nikoho nastálo nehledá. A zdá se, že to tak už zůstane.

„Jsem neustále obklopen lidmi, a tak jsem šťastný, že aspoň doma jsem sám a mám klid,“ vysvětlil tehdy pro Blesk. A ani děti mu prý nechybí. Má své filmy, které považuje za ratolesti a je na ně velmi hrdý.

Zdroj: Blesk, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články