Herečka Evangeline Lilly oznámila konec kariéry. Rozhodla se tak už před dvaceti lety při natáčení seriálu Ztraceni

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Evangeline Lilly
Zdroj: Wikipedia.org, Autor: Gage Skidmore

Herečka Evangeline Lilly se proslavila zejména rolí Kate v seriálu Ztraceni a následně se její kariéra ubírala slibným směrem, když dostala roli ve filmech Ant-Man či Hobit. Nyní ale herečka překvapila sdělením, že vlastně nikdy nechtěla být herečkou a že si bere od herectví pauzu.

Herečka ráda budí bouřlivé reakce. Server BuzzFeed například připomíná, že v roce 2022 odmítla nastoupit do karantény kvůli onemocnění covid-19 a odmítala si udržovat odstup.

Nyní ale všechny překvapila ještě radikálnějším postojem: rozhodla se skončit s hraním a odejít do hereckého důchodu.

Je šťastná tam, kde je

„Jsem dnes tak plná radosti a spokojenosti, když žiji svou vizi. Chvála Bohu, cítím se tak vděčná za svá požehnání. Odstoupit od toho, co se zdá jako jasná volba (bohatství a sláva), může být někdy děsivé, ale vkročení do své dharmy nahradí strach naplněním,“ píše herečka v příspěvku na instagramu.

Podle serveru E! již v roce 2018 herečka přiznala, že herectví není nic, co by plánovala. Dokonce uvedla, že se nijak nesnažila stát se herečkou, když získala roli ve Ztracených.

„Možná se jednoho dne vrátím do Hollywoodu, ale prozatím sem patřím,“ dodala na konci příspěvku herečka a dala tak svým fanouškům naději na to, že ji ještě někdy spatří ve filmu.

Skončit se rozhodla už skoro před dvaceti lety

Že se nejedná o žádné impulsivní rozhodnutí dokazuje i video, které herečka k příspěvku dodala. Jedná se o nahrávku, která vznikla v průběhu natáčení seriálu Ztraceni, tedy v letech 2004 až 2010.

Již v této staré nahrávce herečka přiznává, že herectví není její vysněnou budoucností.

„Bojím se to přiznat zbytku hereckého světa, ale v ideálním případě bych za 10 let ode dneška chtěla být herečkou v důchodu a chtěla bych mít rodinu… a možná… ovlivňovat životy lidí více humanitním způsobem,“ prozrazuje Evangeline ve videu.

Jak se k jejímu odchodu postaví tvůrci filmů Ant-Man, to zatím není známo. Možnosti jsou v podstatě jen dvě: buď nevznikne žádný další film z této série, nebo bude herečka přeobsazena.

Zdroje: Instagram, BuzzFeed, E!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články