Anna Polívková válčí s matkou. Někdy se pohádají až do krve

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
anna polivkova
Zdroj: Profimedia

Vánoce se označují za svátky klidu a míru. A i když předvánoční shon by mnoho lidí jako klidný nepopsalo, nakonec se u večeře sejde rodina v dobrém a pod stromečkem mají pak všichni dobrou náladu. Tedy ve většině rodin. Herečka Anna Polívková to má jinak.

Po mamince Evelyně Steimarové zdědila Anna nadání na herectví a rozhodla se pokračovat v jejích stopách. V tom ji podpořil i otec, bývalý muž Evelyny, Bolek Polívka. Po tom zdědila nejen umělecký talent, ale také bouřlivou povahu.

Nedávno se podle webu sedmicka.tyden.cz přiznala, že Vánoce s matkou často prožívá velmi emotivně, rozhodně ale ne v ohledu, který by mnohé napadl. Slzy štěstí a dojetí se obvykle nekonají, zato hádky u večeře jsou pravidelnou vánoční tradicí.

Stálo by to za film

Podle slov Anny Polívkové by taková štědrovečerní večeře u nich doma stála za zdokumentování. Možná by to vydalo dokonce na film, není ale jasné, zda by šlo spíše o komedii, drama, nebo dokonce horor. Herečka totiž tvrdí, že s matkou se někdy pohádají až do krve.

„Vánoce mě nechávají v klidu. Možná by to stálo za natočení filmu – naše Vánoce s mojí maminkou a tetou a babičkou. To jsou zajímavé zážitky, různé hádky a odchody uprostřed večeře, protože my se máme rádi celý rok a pak, když se máme mít rádi o něco víc, z toho vznikají různé konflikty,“ přiznala Anna.

Její matka je podle všeho tvrdohlavá a není jednoduché se s ní hádat. V minulosti prý dokonce trpěla velkými bolestmi, ale kvůli své zatvrzelosti odmítala jít na operaci. Anna pro ni vlastně chce jen to nejlepší, což je ironicky často důvod k hádkám.

Snaží se o dodržování tradic

I když Polívková přiznává, že jsou pro ni Vánoce stresujícími svátky a s rodinou to rozhodně nemá lehké, uznává, že i ona sama nese na hádkách svou vinu. Dodává, že se alespoň doma snaží dodržovat nějaké ty tradice, aby atmosféru svátků navodili, jak jen to jde.

„Pečeme cukroví, olovo jsme lili vždycky, boty jsme házeli, vždycky jdu na mši. A mám ráda půsty, vánoční i velikonoční, protože mám pocit, že to zůstalo křesťanům po barbarech a že to má svůj význam v konkrétních ročních obdobích,“ popsala herečka.

Ačkoli se to u štědrovečerní tabule nikdy neobejde bez hádek, pravděpodobně se pak rodina při rozdávání dárků alespoň trochu usmíří. Již dlouhé roky tráví Vánoce v tomto složení, na nějaké ty neshody si tak už všichni zvykli a hádky se jednoduše jenom připsaly na seznam jejich tradic.

Zdroj: sedmicka.tyden.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články