Herci známí z filmů o Harrym Potterovi zůstali věrní herectví. Každý ho ale pojal trochu jinak

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Harry Potter
Zdroj: Profimedia

Ve filmech o Harrym Potterovi začali hrát jako malé děti. Od roku 2001 ale uplynulo již mnoho let. Jak se má hlavní trojice Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson nyní? Co dělá zlomyslný Draco Malfoy? A kteří herci nás již bohužel opustili?

Fanoušci mohli své oblíbené herce vidět v dokumentu Návrat do Bradavic, který byl vydaný ke 20. výročí premiéry Harryho Pottera a Kamene mudrců.

Harry Potter

Hlavní postavu Harryho ztvárnil Daniel Radcliffe, který se od té doby snaží všem dokázat, že zvládne i jiné role než roli kouzelníka.

Vyzkoušel si například broadwayský muzikál či roli v hororu. Že je hercem mnoha tváří, pak předvedl v roce 2022 v komedii Ztracené město, kde si zahrál po boku Sandry Bullock a Channinga Tatuma.

S přítelkyní Erin Darke přivítal na světě v dubnu minulého roku syna. S herci z Harryho se sice setkává, ale ne tak často. Důvod vysvětlil v rozhovoru pro Q&A with Heat Radio.

„Všichni jsme velmi zaneprázdněni, děláme různé věci a jen občas se naše cesty zkříží. Ale víte, vždy je tu tato věc a tato zkušenost, která nás navždy spojí. To určitě budeme mít vždycky,“ prohlásil.

Hermiona Granger

Emma Watson od éry Harryho Pottera prošla největší změnou. Z malého děvčátka se stala krásná žena a nabídky rolí se jen hrnou.

Její filmografie zahrnuje převážně velké trháky jako například Kráska a zvíře, Malé ženy či Charlieho malá tajemství.

Jak připomíná server People, Watson nikdy nechtěla být jen herečkou a v roce 2014 získala na Brownově univerzitě bakalářský titul v oboru anglické literatury.

Svou slávu navíc využívá například k prosazování genderové rovnosti a je velvyslankyní dobré vůle OSN pro ženy.

V osobním životě se jí nedaří najít toho pravého a v roce 2019 pak dle serveru The Sun popsala sama sebe jako „sebepartnerku“. Znamená to prý, že se rozhodla žít šťastně sama se sebou bez partnera.

I přes to byla od té doby spojována s několika muži. Naposledy měla dle serveru Daily Mail randit s Brandonem Greenem, synem kontroverzního podnikatele sira Philipa.

Ronald Weasley

Rupert Grint mimo sérii Harryho Pottera debutoval v roce 2013 v divadle ve West End. Také se objevil v několika filmech na Netflixu.

Společně s partnerkou Georgiou Groome přivítali v roce 2021 holčičku Wednesday. A právě s ní přidal první fotku na instagram, který si v tom samém roce založil. Během několika hodin nashromáždil více než milion sledujících.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emma Watson (@emmawatson)

Weasleyovi a ti další

Tom Felton alias Draco Malfoy se objevil v několika závislých filmech a vystupuje i v divadle. Své vzpomínky na natáčení popsal v knize S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje.

Není žádným tajemstvím, že Emma Watson byla do Toma Feltona zamilovaná. Kdykoliv se nyní tato dvojice objeví někde společně, fanoušci jásají, že se dali dohromady.

Ginny Weasleyovou ztvárnila herečka Bonnie Wright. Ta si po natáčení Harryho Pottera založila vlastní filmovou produkční společnost Bon Bon Lumiere. V září minulého roku přivítala s manželem syna.

Pamatujete si Nevilla Longbottoma? Matthew Lewis prošel neuvěřitelnou proměnou, jakmile se dotočila série o Potterovi a on mohl změnit svůj vzhled. Jak dnes vypadá Matthew, který se herectví dál aktivně věnuje, si můžete prohlédnout na jeho instagramu.

Dvojčata George a Fred, které ztvárnili Oliver a James Phelpsovi, mají vlastní podcast s názvem Normální nenormální, kde dělají rozhovory se známými herci. James je zatím bezdětný a dle serveru Hello! má přítelkyni Anniku. Oliver má 2 dcery se svou manželkou Katy Humpage.

V roce 2016 fanoušky zasáhla smutná zpráva o smrti Alana Rickmana, který ztvárnil Severuse Snapea. V roce 2022 kouzelnický svět opustil Robbie Coltrane alias Rubeus Hagrid. A v září minulého roku přišla další smutná zpráva o smrti Michaela Gambona, který nezapomenutelně ztvárnil Albuse Brumbála.

Zdroje: People, Business Insider, The Sun, Instagram Rupert Grint, Instagram Emma Watson, Q&A with Heat Radio, Daily Mail, Hello!, Instagram Matthew Lewis

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články