Herci ze seriálu Esmeralda se změnili. Leticia Calderón se stará o nemocného syna, Fernando Colunga si užívá roli záporáka

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Leticia Calderon
Zdroj: Profimedia

Esmeralda – mexická telenovela, kterou jedni lidé milovali a jiní se nad tím usmívali. Pravda ale je, že byl seriál vysílaný od roku 1997 velmi oblíbený. A to i u nás. Pamatujete si ještě na hlavní hrdiny? A poznali byste je po letech?

Seriál se dočkal celkem 137 epizod. Šlo o první latinskoamerickou telenovelu vysílanou v Čechách. Především ženské publikum si příběh o chudé Esmeraldě, do které se zamiloval pohledný José, oblíbilo.

Jak dnes žije Esmeralda?

Leticia Calderón chtěla původně roli Esmeraldy odmítnout. Plánovala se tehdy totiž vdávat. Navíc za sebou měla náročnou roli v jiné telenovele, ve které musela na hlavě nosit těžkou paruku. Chtěla si tak jednoduše odpočinout, píše Extra.

Nakonec si to ale herečka rozmyslela. A dobře udělala. Seriál jí totiž přinesl celosvětovou slávu. Po roce 2000 se nicméně Calderón z showbyznysu stáhla. A to především proto, aby se mohla starat o postiženého syna, který trpí Downovým syndromem.

V roce 2008 se k herectví vrátila a i dnes se občas objeví v nějaké té telenovele. Žádná z nich ji ale doposud neproslavila tolik jako právě Esmeralda.

Co dnes dělá José?

Po většinu života se objevoval v kladných rolích. Fernando Colunga v nedávné době ale zjistil, že mu sedí také postavy záporáků. V seriálu Rodinné tajemství Greců se proměnil v chladnokrevného gangstera.

Ačkoli pravděpodobně vždy bude nejvíce známý pro roli v mexické telenovele, ani ve svých 57 letech nemá v plánu s herectvím přestat. Kdo ví, čím se tak ještě pohledný sympaťák proslaví?

Zdroj: TV Guru, Retro, Aha!, Prima Ženy, Extra, Svět Ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články