Herci z Doktorky Quinnové se změnili. Adoptovaní synové se věnují pomoci potřebným

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jane Seymour
Zdroj: Profimedia

Doktorka Quinnová byl seriál vysílaný v letech 1993 až 1998. Po první sérii se stal velmi populárním, nakonec ho tak vyšlo celkem 6 řad. Pamatujete si ještě na příběhy z dramatického westernového díla?

Hlavní představitelé se po letech změnili. Sama Jane Seymour, která si zahrála titulní roli, oslavila nedávno 73. narozeniny. Na jejím vzhledu to ale není poznat.

Slavná Bond girl

Pro mnoho lidí bude Jane Seymour navždy doktorkou Quinnovou. Proslavila ji ale ještě jedna velká role. Objevila se totiž jako Bond girl Solitaire ve filmu Žít a nechat zemřít, a to už v roce 1973. Tato role jí přinesla pozornost a dostala se díky ní do světa showbyznysu.

Po skončení slavného seriálu v 90. letech se objevila ještě v několika filmech. I dnes se věnuje herectví. Kromě toho se jí daří také jako spisovatelce, na kontě má dvě vlastní knihy. Seymour byla čtyřikrát vdaná, naposledy se rozvedla v roce 2013.

Joe Lando – Byron Sully

Drsný muž, ale přesto postava plná soucitu a pochopení. Joe Lando si svou rolí fanoušky seriálu jednoduše získal. Dnes dvaašedesátiletý herec se stále věnuje herectví. Dříve dělal také většinu kaskadérských kousků v seriálu, dnes tuto poctu přenechává raději profesionálům.

Shawn Toovey – Brian Cooper

Shawn Toovey si v seriálu Doktorka Quinnová zahrál nejmladšího z adoptovaných synů hlavní postavy. V herecké kariéře se mu dařilo i následovně a na kontě má celkem čtyři ceny Young Artist Awards.

Kromě herectví se věnuje Shawn sběratelství známek, pomáhá také celé řadě nadací a dobročinných organizací. Pravidelně přispívá peníze, ale také se účastní nejrůznějších eventů a pokouší se motivovat především mladé lidi k pomoci potřebným.

Chad Allen – Matthew Cooper

Dalším hercem, který si zahrál jednoho z adoptovaných synů, je Chad Allen. Ten si chtěl hraním v několika dílech vydělat peníze na studia. Neměl ani tušení, že se seriál stane tak oblíbeným, nakonec mu dal daleko víc, než původně čekal.

Doktorka Quinnová inspirovala herce k tomu, aby se později podílel na založení společnosti zkoumající a řešící sociální problémy mladých lidí. Od roku 2005 žije Chad se svým partnerem, se kterým také společně hráli ve snímku Save Me z roku 2007.

William Shockley – Hank Lawson

William Shockley se kromě herectví věnuje také hudbě. Dnes je mu 60 let. Zahrál si v několika slavných filmech, ke kterým patří například Robocop, Quantum Leap nebo Switch. Podílel se i na psaní scénářů a na produkci některých filmů. Showbyznysu se věnuje i dnes.

Zdroj: First for Women, The List, Yahoo! Life, Good Housekeeping, People, TWPK, Facts

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články