Helena Vondráčková je i přes svůj zdravotní stav v kontaktu s fanoušky. Dnes by měla koncertovat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
helena vondrackova
Zdroj: Nextfoto

Helena Vondráčková se už v úterý omluvila kvůli zdravotnímu stavu z piety za Hanu Zagorovou. Teprve o den později se ale začaly objevovat zprávy o tom, co ji vlastně trápí. Zpěvačka, kterou proslavila například píseň Sladké mámení, je v péči lékařů.


Se zánětem osrdečníku se Vondráčková léčí ve zdravotnickém zařízení IKEM. O jejím onemocnění informoval média její manažer. Podle jeho slov ví zpěvačka o příčině problémů už několik dní, doposud o nich ale nemluvila.

Zánět osrdečníku se často zaměňuje s infarktem myokardu. Mezi příznaky patří teplota, bolest na hrudi vybíhající až do krku, únava, dušnost a suchý kašel. Ve vážných případech může být pacient ohrožen i na životě, Helena ale vše naštěstí řešila včas.

„Paní Heleně Vondráčkové lékaři už před několika dny diagnostikovali zánět osrdečníku, je stále pod jejich dohledem, ale koncertovat nyní může. Do pátku ji čekají dvě vystoupení, následně dovolená, kde si odpočine a bude nabírat síly,“ informoval v tiskovém prohlášení její PR manažer Luboš Procházka.

Koncertů se nevzdává

Vondráčková by měla myslet především na své zdraví, ona se ale snaží nezapomínat ani na své fanoušky. Koncerty tak prozatím rozhodně rušit nebude. „Ve čtvrtek 1. září vystoupí v Bojnici, na Slovensko se plánuje letecky přesunout zítra odpoledne,“ doplnil Procházka.

Už v úterý, kdy se fanoušci dozvěděli, že má Helena problémy se srdcem, se řada z nich začala zajímat o to, zda bude Vondráčková v pořádku. Vzhledem k tomu, že se pokouší s lidmi komunikovat, a dokonce chce nadále vystupovat, strach některých trochu opadl.

Na druhou stranu by si ale mnozí přáli, aby se zpěvačka více šetřila. Koneckonců na koncerty bude mít času dostatek, až si odpočine a dá se do pořádku. O tom ona ale zřejmě nechce ani slyšet. A podle všeho jí vystupování nezakazují ani lékaři, jak vyplývá z prohlášení manažera.

Může, ale má to podmínky

„Helenka je nyní pod stálou lékařskou kontrolou. Vystupovat může, ale musí se vyvarovat stresu a fyzické námahy. Proto se dnes také ze zádušní mše za Hanu Zagorovou omluvila. Ještě nás čekají dvě vystoupení a pak máme naplánovanou dovolenou, takže na ní si Helenka určitě odpočine a nabere síly,“ řekl pro iDNES Helenin manžel Martin Michal.

Sama Vondráčková slibuje, že udělá pro své zdraví maximum a pokusí se odpočívat. „Ze zádušní mše jsem se proto Štefanu Margitovi ze zdravotních důvodů omluvila. Budu ale na dálku s ním i s Hankou, kterou jsem měla moc ráda a do posledních dnů před jejím nečekaným odchodem jsme byly v kontaktu. Podporovala jsem ji v boji s jejími zdravotními problémy a věřila jsem, že je překoná. S jejím odchodem se těžko smiřuji a bolí to,“ řekla smutně podle deníku Blesk.

Zdroj: iDNES, Aha!, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články