Helena Růžičková se ani v nemocnici nepoučila. Kvůli svému nešvaru mohla způsobit velké neštěstí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
helena ruzickova
Zdroj: Profimedia

Helena Růžičková je legenda, která se proslavila především v trilogii Zdeňka Trošky s názvem Slunce, seno… Její život byl hlavně v posledních letech plný tragických událostí. Nakonec slavná hvězda v roce 2004 podlehla ve svých 67 letech rakovině.

Před smrtí toho chtěla hodně stihnout. Mínila změnit závěť a vzít si herce Václava Glazara. Nic z toho se jí ale nakonec nepodařilo, nemoc totiž měla rychlejší průběh, než se očekávalo. Kromě toho ji v posledních letech také stresovala celá řada nepříjemných událostí.

K těm se mimo jiné počítala podle webu bulvar.cz i smrt syna Jiřího, který podlehl mozkové mrtvici. Ona ho milovala a poté, co opustil svět, se už nedokázala bavit ani s jeho manželkou, ani vlastními vnoučaty. Právě to byl také důvod, proč chtěla změnit závěť.

Nedokázala se o syna dělit

Už během svého života podle deníku Aha! neměla svou snachu příliš v lásce. Pravděpodobně to bylo proto, že svého syna natolik milovala, že se o něj nedokázala dělit. Když potom Jiří zemřel, dávala to snaše za vinu a už neměla žádný důvod s ní udržovat kontakt.

Chtěla ale změnit závěť, aby po její smrti nepřipadlo nic z jejího dědictví synově rodině. Podle mnoha lidí dokonce právě to byl důvod, proč si chtěla vzít Glazara, který by pak po ní jako manžel vše zdědil, a ona nemusela nic nechávat ženě, která jí podle jejích slov přebrala syna.

Není se čemu divit, že dělala maximum, aby majetek nepřipadl někomu, koho nesnášela. Jednalo se totiž o poměrně velké dědictví v řádu milionů. Nakonec to ale Růžičková nezvládla zařídit včas a majetek putoval rodině jejího syna.

O život mohla přijít i dříve

Jak se píše na webu denik.cz, Růžičková byla doslova nekorunovanou královnou českých komedií. Její život byl ale spíše plný tragédií. Několik týdnů před smrtí se musela potýkat s požárem a jen díky rychlému jednání okolí se jí podařilo zachránit.

Byla to její vina. Poslední týdny života trávila Růžičková v nemocnici. Tam i přes přísný zákaz personálu často byla přichycena s cigaretou v ruce. Jednou se jí porušením tohoto zákazu podařilo způsobit požár, který zachvátil celé její lůžko.

Naštěstí byla zachráněna, podle dostupných informací ji to ale nepoučilo. Každou cigaretou si ještě více zkracovala život, ze kterého jí už tak zbývalo jen velmi málo. Nakonec zemřela v osamocení pár dní po Vánocích. Její život definitivně skončil 4. ledna 2004.

Zdroj: ahaonline.cz, denik.cz, bulvar.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články