Helena Růžičková předpověděla smrt Ivetě Bartošové. Věštila i dalším celebritám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Helena Ruzickova
Zdroj: Josef Strouhal / Právo / Profimedia

Helena Růžičková byla vynikající českou herečkou. Málokdo o ní ale ví, že se mohla z fleku živit také jako vědma. Během života se jí totiž nejednou podařilo předpovědět velké věci, které se potom skutečně naplnily. Jednou z nich byla i smrt Ivety Bartošové.

Mezi blízkými byla svými věštbami proslulá. Například zpěvačce Haně Zagorové měla téměř na den přesně předpovědět, kdy potká svou osudovou lásku, píše Lifee.

Tehdy Haně předpověděla, že životního partnera získá v šestačtyřiceti letech a bude to také zpěvák, ale ne Čech. Se slovenským operním pěvcem Štefanem Margitou se pak Zagorová seznámila přesně v šestačtyřiceti.

Blanarovičové předpověděla syna

Další věštbou, která se naplnila, byla předpověď o tom, že se herečce Yvettě Blanarovičové narodí syn. Z lógru od kávy předpověděla Růžičková Blanarovičové, že se jí narodí syn, který dostane jméno od M.

„Bylo to v době, kdy jsem ještě ani netušila, že budu zakládat rodinu. Neměla jsem ani tušení, kdy k tomu dojde, jak to budu zvládat časově, natož pak přemýšlet o jménu,“ uvedla v rozhovoru pro Český Rozhlas Yvetta, která nakonec po letech syna pojmenovala Matyáš.

Bartošové předpověděla smrt

Ne všechny předpovědi Heleny Růžičkové byly šťastné. Jednu věštbu vyřkla také zpěvačce Ivetě Bartošové.

„S Ivetou Bartošovou se jednak osobně známe, jednak jsem s ní měla možnost párkrát účinkovat na vystoupeních i v televizi. Velice se mi líbí její vystupování, a to jak na jevišti, tak i mimo jeviště. Je hezká, šikovná a myslím, že má i výborné vedení, takže jako naše nová hvězda roste,“ řekla Růžičková o Bartošové podle Aha! v roce 1989.

Jenomže o pár let později pro ni měla špatné zprávy. Řekla, že kvůli nešťastným vztahům spáchá známá zpěvačka sebevraždu. A v roce 2014 skutečně Bartošová ukončila svůj život skokem pod vlak.

Podle serveru Extra existuje možnost, že byla Iveta vážně nemocná, a proto se odhodlala k takovému činu. „Iveta věděla, že je vážně nemocná. Doktoři ji varovali a už za mě po jejím boku mi sdělili, že má Iveta velmi vážně poškozená játra, a jestli okamžitě nepřestane pít, zemře,“ řekl v rozhovoru skladatel Jarek Šimek.

Helena Růžičková nakonec předpověděla smutnou budoucnost i sobě. Když jí lékaři oznámili, že má rakovinu, věděla prý hned, že na tuhle nemoc nezemře. A nakonec měla pravdu. Pravou příčinou její smrti bylo podle všeho selhání jater.

Zdroj: Lifee, Český Rozhlas, Aha!, Extra

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články