Helena Houdová tvrdí, že meditace může zmenšit nádor v těle. Lidé by neměli na léčebné procesy této šarlatánky spoléhat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
helena houdova
Zdroj: CNC: David Kundrát / CNC / Profimedia

Helena Houdová už je nějaký čas známá tím, že nabízí speciální programy lidem s traumaty, pomáhá jim se vztahovými a především sexuálními tématy a její alternativní styl života lidi fascinuje. Mnoho lidí je ochotných platit tisíce za její koučování. Ostatní ale vidí v Houdové jen podvodnici. Ona si z toho očividně ale nic nedělá.

Houdová nabízí online programy za desetitisíce. Na těch učí lidi vážit si sebe samotných, to ale poměrně kontroverzním a zvláštním způsobem. V jednom z ezoprogramů například učí muže ejakulovat, v jiném zase tvrdí, že meditace může zmenšit zhoubné nádory v lidském těle.

„Program o ejakulaci je pro všechny muže, kteří se chtějí naučit pracovat se svojí sexuální energií, naučit se vybírat si, kdy ejakulují a kdy ne, a zažít hodiny epického sexu. Pro všechny ty, kteří chtějí svoji partnerku uspokojit nejen fyzicky, ale i emocionálně a být milencem bez hranic,“ popsala před časem podle webu Žena aktuálně.

Podvody a triky

Ačkoli mnoho lidí Houdové věří, zkoušejí její praktiky a jsou ochotní tisíce korun za hodinová sezení utratit, instagramová stránka Lovci Klamu upozorňuje, že jde pouze o podvodné jednání, kterým si Helena vydělává obrovské peníze.

Účastníkům programů slibuje Houdová najít řešení s jejich intimními problémy, s psychikou, ale i s fyzickými nemocemi. Nejen Lovci Klamu, ale i řada lékařů upozorňuje, že lidé s nádory by rozhodně neměli spoléhat na léčebné procesy této šarlatánky.

Ona sama má na své živobytí názor jasný. Z médií si nic nedělá, naopak si na základě jejich kritiky ještě dělá reklamu. Na svém instagramu se nedávno vyjádřila, že nehodlá své jméno nijak očišťovat, protože věří především v pozitivní energii a pomoci dokáže především těm, kteří to vidí stejně.

Už není tím, kým bývala

„Mé staré já by chtělo chránit mé jméno. Mému starému já by záleželo na reputaci. Mé staré já by se bálo, že když mě nebudou mí rádi, opustí mě. Mé staré já by chtělo zachránit ty, kteří spí,“ napsala Houdová na instagramu a dodala, že dnes už je jiná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Helena Houdova (@helenahoudova)

„Moje nynější já ví, že už nemusí nic dokazovat. Nemusí bojovat, hledat zvenku, zachraňovat ostatní. A v momentech pochyb a strachu se otáčím do svého nitra a pozoruji, jaká část mě ještě potřebuje obejmout,“ dodala. Její příspěvek se podobně jako celá její osobnost setkal se dvěma typy reakcí.

Pro někoho je Houdová osobnost, která by měla být uznávána, protože svým alternativním životem inspiruje ostatní a pomáhá v tom, čemu sama věří. Pro jiné je jenom bláznivou ženou, které přeskočilo, nebo možná naopak dobře ví, jakým podvodům se věnuje a tahá z lidí peníze. Kariéru si na tom ale rozhodně postavit dokázala.

Zdroj: Instagram, Extra, Žena aktuálně, Lovci Klamu

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články