Harry Potter: Sirius Black je ve skutečnosti hercem, jemuž se ideály Hollywoodu příčí. Vysvětlil to jednoduše

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sirius Black
Zdroj: Profimedia

Filmová série o Harrym Potterovi je oblíbená dodnes. Úplně každý zná Harryho, Rona a Hermionu, kteří společně zažívali nejrůznější dobrodružství v Bradavicích. Pamatujete si však i na Siriuse Blacka, který se ve své roli v jednotlivých filmech postaral o zajímavé změny?


Gary Oldman je britský herec, spisovatel a režisér. Je považován za jednoho z největších herců své generace, je známý svou všestranností a intenzivním hereckým stylem. Získal několik ocenění včetně Oscara, Zlatého glóbu a tří britských filmových cen.

Neuvěřitelný talent

Gary se narodil v Londýně. Jeho otec byl alkoholik, který opustil rodinu, když bylo Garymu sedm let. Jako dítě hrál na klavír, ale po návštěvě divadelního představení Zuřící měsíc se rozhodl pro hereckou kariéru.

Přes četné hlavní a vedlejší role ve velkých hollywoodských filmech si chrání svůj soukromý život a je známý svým postojem ke kultuře celebrit a ideálům Hollywoodu: „Být slavný, to je úplně jiná kariéra. Nemám na to energii,“ uvedl herec.

Gary Oldman

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Gary má za sebou velké množství rolí. Každá mu doopravdy sedla a mezi jednu z těch nejznámějších patří role Siriuse Blacka ve filmech o mladém čarodějovi. Ve svých třiašedesáti letech vypadá stále skvěle a brýle, které mu zdobí obličej, mu velmi sluší.

Snaha najít tu pravou lásku

Oldman byl ženatý pětkrát. Je otcem tří dětí, které se také věnují herectví, a své děti podporuje ve všem, co dělají. Jeho poslední manželkou je spisovatelka a kurátorka umění Gisele Schmidt, kterou si vzal na soukromém obřadu v domě svého manažera.

Před pár lety se také musel rozloučit se svou matkou, která v roce 2018 zemřela v doopravdy neuvěřitelném věku, konkrétně ve věku devadesáti osmi let. Gary svou matku velice často sdílel na sociálních sítích a trávil s ní velké množství času.

Při předávání Oscarů v roce 2018 řekl: „Chtěl bych poděkovat své matce, která je starší než cena Oscar. Brzy oslaví své narozeniny a dívá se na dnešní večer z pohodlí své pohovky.“

Matka bohužel o pár měsíců později zemřela a herec tehdy žádal veřejnost o zachování soukromí v době smutku. Jeho kariéru ovšem tato událost nezastavila, a my tak můžeme tohoto výrazného herce vídat ve filmech dál.

Zdroj: Hello!
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články