Harry Potter: Profesorka McGonagallová byla na začátku kariéry velmi atraktivní. Na 55 let staré fotografii vypadá božsky

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
profesorka mcgonahallova harry potter
profesorka mcgonahallova harry potter

Maggie Smith je bezpochyby jednou z největších hereček, jaké známe. Získala dvě oscarové sošky, tři Zlaté glóby a mnoho dalších ocenění. Ačkoliv si ji vybavíme z rolí starších dam, zářila na plátně už jako mladá slečna.

Dnes je pro nás profesorkou McGonagallovou z filmů o Harrym Potterovi, popřípadě Violet Crawleyovou z Panství Downton.

Na svou bohatou kariéru je Maggie hrdá a je ráda, že ji mohla začít v minulém století.

„Myslím, že současné mladé herečky jsou velmi odvážné. Zdá se, že se musí každou sekundu svléknout. Nedokážu si představit, jak se s tím dnes vyrovnávají, opravdu ne. Je od nich požadováno, aby dělaly nadstandardní věci,“ zamyslela se.

Vzhled ani postavu nikdy příliš neřešila

Ona sama prorazila nejen díky kráse, ale také nespornému talentu. Na snímcích z počátku své dráhy vypadá jako pravá hollywoodská hvězda, i když si to sebekriticky nemyslí.

Uznejte sami, že šlo o atraktivní mladou herečku, jejíž tvář se dokonale hodila na obrazovku. Nemusela ani řešit svou postavu, nikdy nepodlehla žádnému trendu a nezajímalo ji, jaké ženské tělo je zrovna preferována.

Ve filmu debutovala už sedmnácti letech, když si zahrála Violu ve Večeru tříkrálovém. Brzy se dostala i k filmu.

Zdroj: Profimedia

Uvedla také, že její impozantní reputace při natáčení je do značné míry důsledkem vytrvalých nervů.

Ženské časopisy ji uvádějí jako příklad pro stárnutí s grácií. Herečka totiž nikdy neměla problém s tím, pokud ji někdo označil za starší, než je, nebo když jí byla nabídnuta role o deset let starších dam.

Za vším hledej humor

V životě je pro ni důležitý humor, a to prospívá i její vzhledu a náladě.

Co se týče plastické chirurgie, zastává podobný názor, jako třeba herec George Clooney – nevidí ji jako něco, co vám pomůže omládnout, protože věk stejně nezastaví.

Přesto je tu něco, co už kvůli svému věku podnikat nechce, a tím je předávání cen a různé společenské akce.

S nadhledem to komentuje tak, že mladí lidé se nechtějí dívat na ty staré, a tak jim účast na těchto událostech ráda přenechá.

Autor: Šárka Blahoňovská


Související články