Hanu Hegerovou znáte pod tímto jménem. Ve skutečnosti se jmenuje úplně jinak. Řekneme vám jak

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
hana hegerova
Zdroj: Profimedia

Hana Hegerová se narodila v roce 1931 v Bratislavě. Proslavila se jako československá herečka a zpěvačka a velké uznání sklidila také v cizině, především v Německu.

Je označována za nekorunovanou královnu československého šansonu. K tomu přilnula zhruba ve věku patnácti let, kdy si ho zamilovala při poslouchání vysílání z Ameriky.

Po absolvování konzervatoře začala působit v divadlech a v dobách své největší slávy neměla v Československu téměř žádnou konkurenci.

Zahrála si ve filmech, získala nespočet hudebních ocenění

V prvním filmu si zahrála už v roce 1954, jednalo se o snímek Frona. V roce 1974 se objevila také v seriálu Třicet případů majora Zemana, v roce 2008 pak ve filmu Česká RAPublika .

Co se týče hudby, má na svém kontě několik československých i zahraničních alb, z nichž k nejznámějším patří Lásko prokletá, Chansons nebo Hana Hegerová.

I když jedno z alb pojmenovala po sobě, málokdo ví, že Hana Hegerová vlastně není její rodné jméno. Jde o umělecký pseudonym používaný od začátku její kariéry.

Každý ji zná jako paní Hegerovou

Celé rodné jméno zpěvačky a herečky zní Carmen Mária Štefánia Farkašová-Čelková. To ale nikdy při vystupováních nepoužila a každý ji zná pouze jako Hanu Hegerovou.

Dnes je zpěvačce obdivuhodných osmdesát devět let. Na svět se stále usmívá a zpěv ani herectví ještě nezapomněla. Stala se legendou, která si zaslouží obdiv, a v budoucnu o ní, doufejme, ještě uslyšíme.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články