Hanka z muzikálu Starci na chmelu se půl století stranila médií. Pak promluvila o finančních problémech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
starci na chmelu hanka
Zdroj: Profimedia

Lidé si ji pamatují jako představitelku Hanky z muzikálu Starci na chmelu. Od jeho natočení žila v ústraní, neposkytovala žádné rozhovory, nikdo o ní nic nevěděl. V roce 2019 se po několika desítkách let objevila o slavné herečce informace. Co dělá Ivana Pavlová dnes?

K tomu, aby se opět objevila v médiích, ji před třemi lety přinutil strach o střechu nad hlavou. Těsně před Vánocemi se svěřila serveru Blesk s tím, že pravděpodobně přijde o bydlení ve svém bytě na Barrandově.

„Jsem zoufalá, nevím, co se mnou bude… Skončím pod mostem! Tohle jsem ani v nejhorším snu nečekala,“ řekla tehdy se slzami v očích. V bytě bydlela 11 let, přestěhovala se do něj po manželově smrti.

Nemocná se nechtěla ukázat

Před lety byla idolem, který lidé milovali. Pohledná herečka se ale změnila k nepoznání. Na veřejnosti se odmítala ukazovat především kvůli zdravotním problémům. Jak se ukázalo, trápilo ji toho opravdu hodně.

S epilepsií skončila Ivana Pavlová v invalidním důchodu a za svůj nový život se po tom, co prožila, před veřejností styděla. „Stala se mi nehoda v divadle, kdy na mne padla kulisa. Měla jsem pak úraz hlavy a musela nechat herectví. Pak se přidaly epileptické záchvaty,“ přiznala.

Že opustila divadlo, jí líto není. Přiznává, že na ty časy vzpomíná s radostí v srdci, ale už by se k nim nikdy nevrátila. Od toho dne se doma starala o svého muže Pavla Hobla, a to až do jeho smrti v roce 2007.

Kvůli své špatné životní situaci skončila herečka téměř sama. Až na pár přátel a zvířecího společníka neměla nikoho. Když přišly problémy s bydlením, konečně se rozhodla o své těžké situaci promluvit.

Kvůli pejskovi neměla kam jít

„Naštěstí mám z útulku fenku Pampelišku, která začne štěkat a přivolá mi pomoc, když je to potřeba. Je to moje jediná radost v životě,“ popsala Ivana, jak se vyrovnává se svou epilepsií. Jenomže právě pes jí zkomplikoval hledání nového bydlení.

„Už jsem se začala dívat po nějaké ubytovně, ale nikde mě s pejskem nevezmou…,“ postěžovala si. S penězi jí nějaký čas pomáhala sousedka. „Vím, že si to paní Ivana velmi hlídá, aby zaplatila včas. Sama jí každý měsíc přispívám tisícikorunou,“ řekla.

„Ono jí, chudince, moc peněz nezbyde. Jen čtyři tisíce, ze kterých musí zaplatit léky, žrádlo pro pejska a jídlo pro sebe. Vyjde jen tak tak…,“ dodala tehdy. Ani přes veškeré své problémy se Ivana Pavlová prý nevzdává. Je sice nemocná, snaží se ale podle svých slov fungovat, jak se dá.

Zdroj: OnlyU, Blesk, Super, Krajské listy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články