Hana Zagorová si vyslechla další krutá slova lékařů. Nikdo nemá tušení, kdy se zase objeví na pódiu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
hana zagorova
Zdroj: Czech News Center, a.s./Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Hana Zagorová ve svých 75 letech trpí mnoha zdravotními problémy. I když do nedávné doby se poměrně držela, především v posledních měsících s jejím zdravím zamávala celá řada komplikací a její jednání tak trochu děsí fanoušky. Vrátí se ještě vůbec někdy na pódium?

Na začátek letošního roku měla domluveno Zagorová hned několik koncertů. Jenomže zatímco v pondělí se na jejím Facebooku objevil seznam míst, kde bude vystupovat, o den později bylo vše jinak. Některé koncerty Hanička Písnička zrušila, jiné přesunula.

11. ledna měla vystoupit zpěvačka v Sušici, koncert ale zrušila. A ten z 12. ledna v Náchodě se přesunul na květen 2022. Na nich měla vystoupit v doprovodu s kapelou Boom!Band. Vliv na její zdraví má mimo jiné i koronavirus, kterým si prošla již před časem.

Tehdy dokonce podle CNN Prima News prohlásila, že koronavirus skutečně není chřipka. Problémy, se kterými se potýkala, byly vážné a dodnes trpí postcovidovým syndromem. Právě kvůli němu nedávno skončila v nemocnici a ačkoli je již dnes doma, příliš si nevyskakuje.

Drama v Brabcově ulici

Poté, co s postcovidovým syndromem nějaký čas bojovala sama, nakonec její zdraví nevydrželo. Následovalo drama, které dostalo Zagorovou do nemocnice. „Záchranáři v noci vyjížděli do Brabcovy ulice, kde zasahovali u pětasedmdesátileté ženy. Po ošetření byla při vědomí a převezli ji do nemocnice,“ potvrdila na konci loňského září mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

A od té doby to jde se Zagorovou zdravotně více méně jenom z kopce. Necítí se dobře, ruší koncerty, lékaři jí doporučují, aby spíše odpočívala a nezatěžovala se. A ani její kolegové, dokonce ani ona sama, nemají tušení, kdy se dá zase do pořádku natolik, aby mohla vystupovat.

Snaží se dodržet doporučení doktorů

„Lékaři Hance ještě vůbec nedoporučují vystupovat. A ona se na to také necítí,“ říká kapelník Boom!Bandu Jiří Dvořák, který se se zpěvačkou viděl za poslední měsíce jen jednou. „Hanka je pořád slabá, špatně se jí i chodí,“ dodal s tím, že není vůbec jasné, kdy se na pódium vrátí.

Když natáčela koncem loňského roku na Kavčích horách, byla na tom prý dost zle. „Nebylo jí tam vůbec dobře. Bolela ji k tomu všemu ukrutně záda, což způsobily nalomené obratle, jak se později zjistilo. Těch zdravotních problémů je na ni najednou strašně moc,“ potvrdil Dvořák.

„Hanka chodí neustále po lékařích. Ten covid ji úplně vyřídil. Vždycky měla problémy s krvinkami, všechno se to ale potom ustálilo. A teď ten koronavirus naprosto všechno vrátil o dvě desítky let nazpátek,“ vysvětlil pro změnu dlouholetý kamarád Zagorové Karel Vágner.

Zdroj: Blesk, idnes.cz, CNN Prima News

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články