Hana Kusnjerová přiznala problémy s panickou poruchou. Postihla ji náhle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Hana Kusnjerova
Zdroj: Nextfoto

Už nějaký čas se objevuje v Ordinaci v růžové zahradě jako zdravotní sestřička Lada. Nedávno si zahrála přísnou vedoucí Valerii ve Zlaté labuti. Hana Kusnjerová v televizi může působit všelijak, v osobním životě má ale problémy, o kterých málokdo ví.

V Ordinaci původně hrála sestřičku nemotornou, která se ale vypracovala a dnes je z ní sebevědomá žena. „Mě baví hrát nehezké a nesympatické postavy. Je to často vděčné oproti milým rolím,“ říká v rozhovoru pro TV Nova herečka. Dodává, že v reálném životě je ale úplně jiná.

Panická porucha

Hana se nedávno v médiích zmínila o tom, že už nějaký ten čas bojuje s panickou poruchou. „Zpočátku jsem to nechápala, protože se objevila náhle a bez varování. Už dlouho předtím jsem však cítila, že něco není v pořádku,“ vysvětlila pro Novinky.

Proč se vlastně rozhodla veřejně promluvit o tom, že bojuje s nějakými psychickými problémy? Serveru Super Kusnjerová prozradila, že jí to tak moc zasáhlo do života, že nešlo dělat, že se nic neděje.

Herečka musela svým psychickým problémům samozřejmě uzpůsobit svůj život. „Na více než rok jsem omezila společenský život, hraní divadla, některé dabingy. Bylo to opravdu nejnáročnější období v mém životě,“ říká.

Dočkala se podpory

Hana je dnes ráda, že se svěřila. Mnoho lidí se totiž na základě jejích slov přiznalo, že mají podobné problémy. Herečku podporují a posílají jí povzbudivé zprávy, které velmi pomáhají.

„Zjistila jsem, že spousta lidí se s něčím podobným potkala, potýkají se s tím, ale nemluvili o tom. Já vyrůstala v prostředí, kde se psychická nemoc bez rozdílu rovnala pobytu v Bohnicích a braní hrozných prášků,“ říká s tím, že dnes už ví, že to tak není.

„Osobně tuto poruchu vnímám tak, jako by člověk přišel o obě nohy a nemohl by tak vůbec nic. Pak mu dají protézy a on se učí znovu chodit. Sice nemůže běhat, ale stejně je spokojený, protože může aspoň pomaličku chodit. Já jsem teď ve fázi, kdy jsem po těch dvou letech bez nohou dostala protézy a učím se s nimi žít. A jsem šťastná,“ dodává.

Zdroj: iDNES, Blesk, Super, Novinky, TV Nova

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články