Hana Hegerová skončila ve vězení kvůli penězům, které patřily Karlu Gottovi. Připustila, že to mohlo být narafičené

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Hana Hegerova
Zdroj: Profimedia

Hana Hegerová byla slavná česká herečka a zpěvačka, davy ji milovaly. Ne každý ale dnes ví, že v jednu chvíli si tato legendární dáma také pobyla za mřížemi. A to kvůli Karlu Gottovi, respektive kvůli jeho honoráři.

V roce 1980 byly na účet Hany Hegerové připsány peníze, o jejichž původu neměla tušení. V agentuře, která údaje zpracovávala, došlo k omylu. Peníze totiž měly patřit Karlu Gottovi, uvádí Blesk.

Chybu nenahlásila včas

Hegerová si nikdy stav svého účtu nehlídala. Když jí tam přišly peníze ve výši zhruba jednoho milionu, nezjistila to. Téměř roční honorář Karlu Gottovi ale chyběl.

Na chybu se přišlo, ale jelikož herečka událost včas nenahlásila, byla považována za někoho, kdo si chtěl peníze neprávem nechat.

Skončila ve vězení. A to i přesto, že sám Gott jí věřil a snažil se vše urovnat bez soudních tahanic.

Podle Tomáše Padevěta, autora zpěvaččiny biografie, byla celá věc na Hegerovou narafičená. „Z toho, co už jsem věděl a co jsem jí i říkal, mi pořád připadalo, jako kdyby to na ni bylo připravené. Ona to i připustila, ale neměla nic potvrzené,“ řekl v rozhovoru pro Vlastu.

Z vězení ji dostala Švorcová

Hana Hegerová naštěstí ve vězení nebyla příliš dlouho. Pomohla jí Jiřina Švorcová. Ta tehdy byla předsedkyní Svazu českých dramatických umělců a členkou ÚV KSČ.

„Když paní Hegerovou vyšetřovali, obrátila se na mě se žádostí o pomoc, které jsem vyhověla,“ vysvětlila v minulosti.

V říjnu roku 1980 pak poslala prezidentu Husákovi žádost o její propuštění. O rok později Husák žádosti vyhověl.

Hegerová měla ale po propuštění problém se opět dostat ke svým fanouškům. „Nikdo s ní nechtěl spolupracovat, plánovat koncerty. Dá se říct, že rok trvalo, než měla trochu stabilnější zázemí. O šrámech na duši nemluvě,“ doplnil Padevět.

Zdroj: Super, Blesk, Vlasta

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články