Halina Pawlowská vypadala v 18 letech jak filmová hvězda. Neuvěříte, že je to opravdu ona

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
halina pawlowska
halina pawlowska

Halina Pawlowská je česká herečka, moderátorka, bavička, scénáristka, spisovatelka a publicistka. Žena mnoha těchto profesí se proslavila především v oblasti showbyznysu a diváky baví už několik desítek let.

Narodila se v roce 1955, po dokončení základní školy nastoupila na gymnázium a později vystudovala FAMU. V roce 1988 začala spolupracovat s Českou televizí, což její kariéru raketově vystřelilo.

Pracovala v kulturní rubrice časopisu Metropolitan, napsala scénář k filmu Díky za každé nové ráno a pamatovat si ji můžeme z její zábavní show Banánové rybičky. Halina Pawlowská jde navíc s dobou a jako každá správná celebrita má profil na sociální síti Instagram.

Dnes se věnuje převážně psaní knih

Ačkoli udělala Pawlowská kariéru jako moderátorka i scénáristka, v současné době je jejím největším koníčkem psaní. Oficiálně je to totiž nejčtenější česká spisovatelka.

Napsala celkem dvacet devět knih, z nichž většina byla přeložena minimálně do šesti jazyků. Pawlowská píše příběhy ze života, které předává čtenářům formou komediálních románů.

Většina z nás se s jejími situacemi dokáže sžít a způsob, jakým podává i tragické situace ze svého života, v nás vyvolává pocit, že jakýkoli neúspěch se dá brát s humorem.

Smích byl pro Pawlowskou vždy tím hlavním, co zapojovala do své práce, ať už se jednalo o cokoli. To dokazuje i fakt, že je autorkou scénářů k více než čtyřiceti českým komediím.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Halina Pawlowská (@halinapawlowska_official)

I když měla ve svém životě Pawlowská hodně smůly a neúspěchů, nikdy se nevzdala a vždy ze svého příběhu vykřesala něco, čím se opět postavila na nohy. Umí si zkrátka udělat legraci sama ze sebe, a to je v dnešní době pro fanoušky velmi důležité

Na Instagramu se dělí s novými zážitky, ale i s minulostí

Instagram Haliny Pawlowské je pro fanoušky plný jejích fotek z výletů, z posezení s přáteli z herecké branže, i fotografií, na kterých se chlubí nově vydanými či přeloženými knihami.

Pawlowská také miluje sladké, a to nejen jeho konzumaci, ale především tvorbu. Pečení obecně jí dělá radost, a s ostatními se proto dělí o své výrobky alespoň fotograficky.

Mimo to ale sdílí občas i něco ze svého raného života, aby lidem ukázala, kým byla před lety, a jak se od té doby změnila. Před týdnem se například pochlubila fotografií, na které podle svých vlastních slov vypadá jako Elizabeth Taylor.

O dva dny později ukázala fotku, u které píše, že jí tehdy bylo osmnáct let. Mezi komentáři se to hemží srdíčky a fanoušci jsou nadšení, že se s nimi herečka a spisovatelka dělí o část svého života, kterou nebyli schopni v televizích poznat.

Pawlowská vždy byla a bude svým milým způsobem lákat lidská srdce a darovat radost všem, kteří se s jejím dílem setkají. Ať už knihou, filmem, či reprízami starých dílů Banánových rybiček.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články