Ha Than Špetlíková září štěstím po boku svého partnera a mluví o případné adopci

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Ha Than Spetlikova
Zdroj: Profimedia

Herečka Ha Thanh Špetlíková je již několik let spokojená po boku biologa Arthura Sniegona a vypadá to, že mezi nimi vše klape. Dokonce natolik, že herečka začíná mluvit o rodině.


Herečka již byla jednou vdaná za světelného designéra Martina Špetlíka. Manželství jim však vydrželo pouhé tři roky.

Partner jí je oporou

Chvíli po rozchodu s manželem se začalo spekulovat o tom, že je Špetlíková zamilovaná do jiného muže. To se nakonec potvrdilo a od té doby již svou novou lásku herečka neskrývá.

Ha Than Spetlikova s partnerem

Zdroj: Profimedia

Její partner Arthur Sniegon je zakladatelem organizace Save Elephants, která působí v Africe. „Snažím se ho podporovat, a i pro mě je to otevření úplně nového tématu,“ svěřila se herečka v pořadu Povídej.

Dodala také, že má v partnerovi velkou podporu. Není tedy divu, že přišla i otázka na případné založení rodiny.

Hodně dětí potřebuje pomoc

V pořadu se tak rozpovídala o tom, že by ráda adoptovala jedno dítě. Proč však mladá žena mluví hned o adopci a nemluví o svém vlastním dítěti?

„Už si netroufám nic plánovat, ale je to moje přání. Zároveň jsem si vědoma, že je nás na planetě hodně a dětí v dětských domovech také. A s mojí pracovní vytížeností si nejsem jistá, zda bych jich zvládla víc. Přesto bych si moc přála rodinu a hrozně ráda bych adoptovala jedno dítě,“ sdělila, proč zvažuje právě adopci.

Sama si v dětství prošla kvůli rodičům velkým peklem, a proto je nyní velmi opatrná. Když jí byly tři roky, její maminka odešla z Vietnamu do Čech.

„Její záměr byl přiletět do Česka, přivydělat si peníze na vlastní lékárnu a zase odletět. Ale všechno se seběhlo jinak,“ začala vyprávět o své rodině.

O rok později se sem za ní vydali i otec a dcera, ale namísto šťastného rodinného života čekal malou holčičku drsný rozvod rodičů.

„Jejich rozvod byl divoký – od zapalování si aut po domácí násilí, kterého jsem byla svědkem. Jeden před druhým se mě snažili ukrýt a využívali mě jako manipulační nástroj. Otec mě třeba vodil několik dní po hospodách, aniž by matka věděla, kde jsem, nebo mi říkával, že mě odveze zpátky do Vietnamu. Matka mě zas dala na několik měsíců do německé rodiny,“ vzpomínala herečka na své hrůzné dětství.

Rodičům po letech odpustila už jen proto, že chce být v budoucnu příkladem pro své vlastní děti. A jak to vypadá, téma dítě je u herečky velmi aktuální.

Zdroje: CNN Prima news, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články