Gottova roubenka je ohrožena požárem v Českém Švýcarsku. Pro rodinu je místem vzpomínek na poslední chvíle

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
karel gott
Zdroj: Nextfoto

Těžko by se našel v Česku někdo, kdo by poslední dny nesledoval boj hasičů s požárem v Českém Švýcarsku. Většina lidí tento boj sleduje se smutkem, že naše země přichází o kus krásné přírody. Někteří však mají navíc strach o svůj majetek. Jednou z takových rodin je i rodina Karla Gotta, která má chatu nedaleko Doubice.

Tuto chatu znají fanoušci z dokumentu Karel. Je to právě ta chata, do které se Mistr uchyloval v posledních měsících svého života a užíval si zde chvil se svou rodinou.

Oheň se nebezpečně blíží

Chatu si zde Mistr nechal postavit na rozhraní Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko a bývala jeho pýchou. I proto si právě ji vybral za místo, kde chtěl trávit svůj čas.

Chalupa jej dle Blesku stála 3,8 milionu korun a jen 2 miliony z toho stál pozemek. Chalupa byla nejprve napsána na jeho tchyni Blanku Krejčí, aby si jej s místem nespojovali. Později ji přepsal na svou manželku Ivanu, která je nyní jejím vlastníkem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karel Gott (@officialkarelgott)

Chata je pro rodinu místem vzpomínek na poslední chvíle s milovaným manželem a tatínkem, a tak je samozřejmé, že blížící se požár sleduje Ivana Gottová s velkým strachem.

Strach mají i další

Oheň, který se zdálo, že mají hasiči pod kontrolou, ukázal svou sílu a rozhořel se naplno. V současné době se jej snaží uhasit přes 400 hasičů a pomáhá technika ze vzduchu.

Sucho a vítr však jejich práci dělají těžší a boj je zatím spíše vyrovnaný. Hasiči se sice snaží zabránit jemu postupu, ale ani toto se zcela nedaří.

Kromě chalupy Karla Gotta se do blízkosti ohně dostaly například i pozemky Jakuba Prachaře.

Ten si zde nedávno koupil rovnou tři pozemky o výměře 1123 m². S největší pravděpodobností měl záměr si zde postavit také chalupu, a tak nyní s hrůzou pozoruje, jak je krajina kolem zničená.

Zdroje: Blesk, Aha!, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články